TAMYÜKSEL; KARTEPE’DE RUHSAT VAR AMA ALTYAPI YOK

TAMYÜKSEL; KARTEPE'DE RUHSAT VAR AMA ALTYAPI YOK

Kartepe’nin akılcı ve vizyoner bir Yönetime hasret kaldığını belirten İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel; “Bir İlçe ve O İlçenin Kent Merkezini hayal edin, İnşaatlara Ruhsat var ama Altyapı yok” dedi.

 

Kartepe’nin Siyasi atamalar dolayısıyla Liyakatsiz kadrolarla şişirildiğini, bu sebeplede gelişmek yerine bozulan yapısı ile adeta imdat çığlığı attığını belirten Tamyüksel; “Kartepe Kent Merkezimiz; kurulduğu yerin doğru yada yanlış olduğu tartışmasına girmeden baktığımızda, sıfırdan planlanarak oluşturulmuş bir Yönetim, Yaşam ve Yerleşim merkezi olması dolayısıyla, Türkiye’de eşine az rastlanacak bir Kent Merkezi olması gerekirdi. Lakin daha ilk günlerinde gördük ki binlerce dönümlük boş arazilerin üzerine kurulan Kent Merkezini yapanlar, bir Otopark’ı bile düşünemeyerek, Kartepe’ye en büyük kötülüğü en baştan yapmışlardı.

 

Şimdi ise bambaşka sorunların yaşandığına şahit olmaktayız ve adeta televizyonda izlesek hadi canım diyeceğimiz trajikomik olayları Kartepe İlçemizde hemde Kent Merkezimizde, hatta ve hatta tamda Kent Meydanında Kaymakamlık ve Belediye binalarının burnunun dibinde yaşamaktayız.

 

Düşünün ki tam Kentin en merkezi noktasında arsanız var, değerini bugün paha biçmek dahi çok zor. Kendiniz bir bina yapmak istiyorsunuz veya bir müteahhit firma aracılığı ile değerlendirmek istiyorsunuz yatırımınızı. Gidiyorsunuz ve ilgili kuruma gerekli başvuruları yapıyor, istenen ne varsa yerine getiriyor, biçilen bedelleri ödüyor ve inşaatınız için ruhsatınızı alıyorsunuz.

 

Arsanız zaten başlı başına bir değer, üzerinede milyonlarca lira yatırım yapıyorsunuz ve akabinde tüm yasal gereklilikleri tamamladıktan sonra yine ilgili kuruma başvurunuzu yapıyor ve yine biçilen ödemeleride yapıp oturum izninizide alıyorsunuz. Tam diyorsunuz ki; tamam bitti bu iş ama o da ne? Milyonlarca yatırım yaptığınız Kentin göbeğinde asfalt yol yok.

 

Hadi onu gözünüz görmüyor, Kent Merkezide olsa onlar utansın diyor ve çamur falan idare ediyorsunuz.

 

Ama o da ne? ELEKTRİK YOK.

 

Nasıl olur derken ilgili kurumlarla görüşüyorsunuz, diyorlar ki orada altyapımız yetersiz. Trafo kurulması lazım. Kuruma diyorsunuz ki;biz üzerimize düşen her şeyi yaptık, ruhsat aldık oturum izni aldık milyonlarca lira yatırım yaptık. Madem trafo lazım, E kurun o zaman.

 

Kurum size diyor ki; olmaz bizim bütçemiz yok, siz kurun kurduğunuz trafoyu bize verin, biz size iki-üç sene sonra öderiz parasını.

 

O da ne ola ki, altı üstü bir bina yaptınız, şimdi diyorlar ki elektrik istiyorsan, dev maliyetlerin altına gir ve trafo kur. Oldu olacak baraj kurup, elektrik üretin demiyorlar Allah’tan.

 

Tabi kılıfına uydurulmuş bazı maddeler dolayısıyla Elektrik dağıtım şirketi kendine çıkar yol buluyor bulmasınada.

 

Madem altyapı yok; bu belediye bu insanlara neden ruhsat veriyor, neden oturma izni veriyor. Yazık değilmi bunca yatırıma. O binalardan daire alıp yatırım yapan onca insanın mağduriyeti hiç mi kimseyi rahatsız etmiyor.

 

Yada acaba belediyenin kendi dibinde ki bu alanda ki altyapı yetersizliğinden haberi mi yok? Böyle ise buda fecaat değilmidir?

 

Vatandaş diyor ki; bizim aracımızla giremediğimiz Belediye bahçesine, Elektrikli araçlar için göstermelik şarj istasyonu kuracağınıza. Burnunuzun dibinde yaşanan mağduriyete merhem olun.”

 

Yoksa Bakanlar Kocaeli’ye geldiğinde şikayet edilmekle kalmayacak, ilk seçimde oturduğunuz koltuklara veda edeceksiniz” dedi.

 

HALUK TAMYÜKSEL

İYİ PARTİ KARTEPE İLÇE BAŞKANI

Facebook Yorum

Haberi Paylaş