TAMYÜKSEL; BECEREMİYORSANIZ BIRAKIP GİDİN

TAMYÜKSEL; BECEREMİYORSANIZ BIRAKIP GİDİN
İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, Kartepe’de yapımına devam edilen Teleferik’in geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ve talipli çıkmadığı için iptal edilen Otopark ihalesi ile Yeni Kocaeli Stadyumu Bağlantı Yolu ihalesinin İptal olması dolayısı ile yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesini eleştirerek Beceremiyorsanız Bırakıp Gidin dedi.

Başkan Tamyüksel, Kartepe İlçe Binasında gerçekleşen Mahalle Başkanları toplantısında yaptığı açıklamada; Ak Partili Belediyelerin lüksten, şatafattan ve göz boyamaya dayalı gösterişli organizasyonlardan başını kaldıramadığını.. Yetkililerin; vatandaşın gerçek ihtiyaçlarına yönelik, planlı ve programlı bir Belediyecilik anlayışı ile ne zaman hizmet edeceğini beklerken Mahalli İdareler seçimlerinin geldiğini vurgulayarak.. Kocaelinin çok önemli bir beş senesinin kaybolduğunu, kentin kaybedilecek bir beş senesi daha olmadığını belirtti.

İptal olan ihalelerin artık Kocaeli’nin bir rutini haline geldiğini anlatan Tamyüksel sözlerine şu şekilde devam etti; “Kartepe ilçemizin kurulduğu 14 senedir vizyon proje olarak vatandaşımıza sunulan Teleferiğin yılan hikayesine dönen sürecini tüm kent kamuoyu biliyor.

Geçtiğimiz ay Sn.Büyükakın görevde olduğu dört yılı anlattığı milyon liralık lansman progamında bizleri kast ederek demiştiki onları o teleferiği bindireceğim.

Bizde; bu gidişle siz o teleferiğe üniversite hocası olarak bineceksiniz diyerek..

Hem yerel seçimlerde ki iddiamızı ortaya koymuş, hem de kendilerinin görev sürelerinde bu işi bitirecek beceriye sahip olmadıklarını iddia etmiştik

Zaman bizi haklı çıkardı.

Bugüne gelene kadar defalarca ihale edip beceremedikleri ve en son bakanlığa devrettikleri teleferik projesinde kendi sorumluluklarına kalan küçük bir otoparkın ihalesini dahi beceremediler. Hal böyle iken; söyledikleri tarihte bu teleferiği eksiksiz şekilde faaliyete geçirmeleri mümkün görünmemektedir. Seçim kaygısı açsalar dahi, daha öncede benzer şekilde apar topar açtıkları ve sonradan tadilatlarında devam etmek zorunda kaldıkları projelerden hiç bir farkı olmayacağı aşikardır.

Mesela apar topar açılıp eksikleri halen devam eden Yeni Kocaeli stadyumumuz var bizim. Takdir edersiniz ki Stadyumun yapımı bir süreçti.

Yerin tespiti, ihalesi, inşaat dönemi gibi uzunca bir süreç.

Ve bu uzun süreçte yerel yönetim tarafından rahat rahat yapılabilecek olan; altyapı, bağlantı yolları gibi  hizmetlerin hiç biri maalesef yapılmadı.

Stadyum açılalı neredeyse 4 sene olmasına rağmen halen daha bu hizmetlerin durumu hak getire.

Her maç vatandaşımız için ayrı bir çile. Maça giden ayrı bir çile çekiyor, maçla ilgisi olmayan evine veya işine gidecek olan da oluşan trafik dolayısıyla ayrı mağdur oluyor.

Ne yapılacak peki? Bir tramvay ve bir de Kartepe sınırları içerisinden bağlantı yolu..

Bakın arkadaşlar haberlerin görüntüleri de burada.. Stadyum bağlantı yolu ihalesi iptal ediliyor tarih ne? Ağutos 2021

Stadyum bağlantı hattı tramvay ihalesi iptal ediliyor. Tarih ne? Ağustos 2023

Kartepe İzmit arasında iki sene bize çile çektirmek pahasına, mevcut yolumuzu neden bozup yerine neden aynısını yaptıklarını anlamadığımız. Adına Stadyum Bağlantısı diyerek milyonlarca lira para harcadıktan sonra iki gün önce çıkan haber ve yine Stadyum bağlantı yolu ihalesi iptal edildi. Tarih nedir? Eylül 2023

Şimdi buradan sizlerin huzurunda bu kenti yönettiğini sanan arkadaşlara seslenmek istiyorum..

Bakın arkadaşlar bizim sizinle kişisel bir meselemiz yok olamazda. Bizim tek derdimiz vatandaşın ihtiyacı olan hizmetlerin ve verilen sözlerin yerine getirilmesidir.

İtirazlarımızın ana sebebi; Sizlere hizmet edin diye emanet edilen Milyarlarca liralık bütçeler ile şatafatlı pr çalışmaları ve galalar düzenlemek yerine bir an önce görevinizin ehemniyetini kavrayarak, ciddiyetle işinize sarılmanızdır.

Biz ne rafa kaldırdığınız hafif raylı taşımacılık sözünüzü unuttuk, nede Sağlıkkent ihalesinde olanları.

Şimdi ise bu iki işi dikkatle takip ediyor ve sizi uyarıyoruz.

Ya işinizi ciddiyet ile yapın, yada beceremiyorsanız bırakıp gidin.” Dedi.

Haluk Tamyüksel

İYİ Parti Kartepe

İlçe Başkanı

Facebook Yorum

Haberi Paylaş