Sumotaş yeni hizmet binasının temeli dualarla atıldı

Sumotaş yeni hizmet binasının temeli dualarla atıldı1

Kartepe’de Suadiye’de hizmet veren Suadiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (SUMOTAŞ), yeni hizmet binasının temeli dualarla atıldı.

Sumotaş Lojistik Kooperatifi Başkanlığına seçildiği günden itibaren önemli çalışmalar yürüten Hüseyin Türker ve ekibi, şimdide yeni binanın temelini dualarla attı. 400 metre kare alanda yapılacak olan yeni bina sosyal donatıları, yönetim katı olmak üzere 4 kattan oluşacak. Öte yandan namaz kılmak içinde yeni binanın yan tarafında küçük bir mescit inşaa edilecek. Öte yandan yeni bina tamamlanınca mevcut bina ve yanındaki binada yıkılarak depo olarak kullanılacak. Duaların ardından kurban kesimiyle birlikte binanın temel betonu atıldı. Törende konuşan Sumotaş Lojistik Kooperatifi Başkanı Hüseyin Türker, Suadiye halkına ve geçmiş dönem hizmet veren büyüklere teşekkür etti. Türker, yeni binanın hayırlı olmasını temenni ederek yaptığı konuşmada şunları söyledi.

  
Türker, “köyümüzdeki herkesten Allah razı olsun. Elimizden geldiği kadar ulaştık, faydalı olmaya çalıştık. Makam, para pul herşey gelip geçicidir. Bizlerde birlik ve beraberlik içerisinde görev yapmaya çalışıyoruz. Allah mahcup etmesin. Çatı katıyla 4 kat olacak. Birinci kat ticarethane olacak. 400 metre kare olan net bina var. 2. Kat üyelerimizin lokali, 3. Kat yönetim binası ve 4. Katta ise konferans salonumuz olacak Allah nasip ederse. Sumotaşımızın imajı Suadiye. Güzel hizmetler yapacağız. Geldiğimizde Sumotaş, kilit vurma noktasındaydı. Bir kuruş kimseye borcumuz yok. Kasamızda paramızda var. Allah kardeşlerimizi kazalardan belalardan korusun.  501 üyemiz, 300’e yakın araç var. Türkiye’nin her bir tarafına gidiyoruz”ifadelerini kullandı.

 
Facebook Yorum

Haberi Paylaş