SEYFETTİN KARAMIZRAK’IN ESİNTİLER ADLI RESİM SERGİSİ AÇILDI

SEYFETTİN KARAMIZRAK’IN ESİNTİLER ADLI RESİM SERGİSİ AÇILDI1

Uzun yıllar Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde; İlköğretim Müfettişleri Başkan Yardımcısı, İlköğretim Müfettişleri Başkanı ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yapan eğitimci, şair ve yazar Seyfettin KARAMIZRAK, İl Kültür Müdürlüğü Sanat Galerisi’nde 30. Kişisel resim sergisini açtı.

2 Ocak 2024 Salı günü saat: 17.00 de büyük bir katılımla açılan sergide; “karakalem” ve “stabilo” türünde 38 resim yer aldı. Resim sergisinde ahşap evler, natürmort ve manzara resimleri ağırlıktataydı. Özellikle İzmit’e ait “Akçakoca”, “kapanca sokağı” ve “Tavçancıl” beldesinden de birer tablonun bulunması sanatseverlerin ilgi odağı oldu.

Kocaeli Kent Konseyi’nin desteklediği serginin açılışında, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, İl Kültür Müdürü Fatih Taşdelen, Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi, Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz, Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Koordinatörü Abdullah Köktürk, Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Daire Başkanı Sabahattin Yamak, Kent Konseyi Önceki dönem Başkanları ve büyük bir katılımcı bulundu. 6 Ocak 2024 tarihine kadar açık olacak sergideki resimlerin satışlarından elde edilen gelirlerden deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ve Filistin’e yardımda bulunulacak.

Karamızrak 1953 yılında Ağrı’da doğdu. 1990 yılında Kocaeli’ye “ilköğretim müfettişi” olarak atandı. 1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Yönetimi Bölümünü bitirerek “Yüksek Lisans” diploması aldı. Daha sonra sırasıyla Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde; İlköğretim Müfettişleri Başkan Yardımcısı, İlköğretim Müfettişleri Başkanı ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 15. 09. 2012 tarihinde emekli oldu. Afyon, Ankara, Kocaeli, Mersin, Düzce ve İstanbul illerinde, toplam 30 kez kişiselresim sergisi açtı.

“Çırpınan Yürek”, “Üşüyen Düşler”, “Cıvıltı”, “Sevgiyle Eğitelim Mutlulukla Büyütelim”, “Güller ve Kelebekle”, “Sevgi Öğretmeni” isimlerinde altı kitabı yayımlanmıştır. KARAMIZRAK’ın; şiir, hikâye, anı, araştırma, deneme, makale vb. çalışmaları; karakalem, yakma resim, yağlıboya, suluboya, hat, kaligrafi vb. sanat çalışmaları bulunmakta ve devam etmektedir.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş