Salı pazarını kim denetliyor?

istasyon mahallesi pazar yeri1

Pazarda vatandaşı azarlayan görevli kim?

Kartepe ilçesinin en büyük halk pazarı Salı pazarında vatandaşlar ve bazı esnaflar  pazarın denetimsizliğinden şikayetlerini dile getirerek şunlar söylediler

Esnaflar  bizler yıllardır esnaflık yapıyoruz. Belediye zabıta ekiplerince  tezgahların sınırı  belirlemelerine rağmen  bazı esnafların kurlarla uymadığını buda pazarı daraltarak müşterinin alışverişini engellemekte. Bunları zabıtalara bildirmemize rağmen hiçbir önlem almadıkları gibi vatandaşın şikayetini ciddiye almadıklarını görmekteyiz.

Vatandaşlar   Salı pazarı yıllarıdır ilçemizin en büyük pazarıdır. Bizler pazarda rahat alışveriş yapamıyoruz bazı pazarcılar yolun ortasına yakın yere kadar tezgahlarını açıyorlar geçmekte zorluklar yaşıyoruz.

Zabıtaların müdahale etmesini istiyoruz Pazar girişinde akşama kadar bekliyorlar birazda Pazar yerini gezip bu konularla ilgilenmeleri pazardaki sıkıntılara görmelerini şikayetleri görevli zabıtaya söylediğimiz de bazı  zabıta şikayet ettiğimiz de bizleri azarlıyor  hatta yaşlılara kaba  davranıyorlar .Sayın başkanımız Kocamanın bu konuya el atmalarını arzu ediyoruz dediler .

Facebook Yorum

Haberi Paylaş