Otobüs şoförlüğü yaptığını biliyor muydunuz?

Otobüs şoförlüğü yaptığını biliyor muydunuz2

Kocaeli’de yerel seçimler  önces iaday  adaylığını açıklayan ilk isim iş insanı Yalçın Eldogan oldu.İyi parti  İzmit Belediye başkan aday adaylığını açıklayan ve saha çalışmalarına hız veren Eldoğan, bu kapsamda Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı mustafakurt ’u ziyaret etti. Samimi bir sohbetle devam eden ziyarette, Eldoğan’ın 89 yılında muavinlik ,90 ile 95 yılları arasında ise şehir içi otobüs şöförlüğü yaptığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri sonrası, siyasi partiler yerel seçimlere hazırlanırken, Kocaelili iş insanı Yalçın Eldoğan sürpriz bir açıklama yaparak, İYİ Parti’den İzmit Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı. 1972 yılında İzmit Gültepe mahallesinde dünyaya gelen iş insanı Yalçın Eldoğan, açıklaması sonrasında ise adaymışçasına çalışmlarına aralıksız devam ediyor. Sahada yoğun bir mesai harcayan, Sıkmadık el ve çalmadık kapı bırakmayan Eldoğan bir yandan da sivil toplum örgütlerini, dernekleri, oda ve kooperatifleri’de ziyaret ediyor. Eldoğan son olarak, Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler kooperatif başkanı Mustafa Kurt’u ziyaret etti.

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler kooperatif Başkanı Mustafa Kurt’u ziyaret eden eldoğan, samimi bir ortamda geçen sohbette, gençlik yıllarında muavinlik ve otobüs şoförlüğü yaptığını belirterek, “1989 yılında 1 yıl kadar muavin olarak çalıştım, o yıllar şoförlük hayalimdi kısa sürede muavinlikten şoförlüğe geçtim. 1990-1995 yılları arasında da otobüs şöförü olarak Gültepe, Fatih, Tüysüzlerçiftliği, yenidoğan, Zabıtan mah, Serdar mah, Turgut, bahçeşme, topçular ve Tavşantepe mahallelerinde çalıştım” dedi.

İZMİT’İ AVUCUMUN İÇİ GİBİ BİLİRİM

İzmit’in kendisi için özel ve kıymetli olduğunu ifade eden Eldoğan, “ Şoförlük dönemlerimde girmediğim sokak yoktu, İzmit’i avucumun içi gibi bilirim. İzmit insanını çok iyi tanırım, şoförlük yıllarından bile dostlarım arkadaşlarım var. Bu kent beni bir yerlere getirdi. Şimdi ben bu kentte borcumu ödemek istiyorum” şeklinde konuştu. Mustafa Kurt ise ziyaretinden dolayı Eldoğan’a teşekkür ederek, kendisine çalışmalarında başarılar diledi

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş