Ormanya üst geçide durak cebi yapılıyor

Ormanya üst geçide durak cebi yapılıyor (3) (Large)

Büyükşehir tarafından Ormanya’ya ulaşımın sağlanacağı yeni üstgeçidin hemen altına toplu taşıma araçlarının yolcu indirebileceği durak cebi yapılıyor

Kent ulaşım ağına yaptığı dokunuşlarla hayatı kolaylaştıran Büyükşehir Belediyesi, pratik, hızlı çözümlerle araçların ve yayaların ulaşım kalitesini arttırıyor. Kartepe’de D-100 Karayolu üzerine Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan Türkiye’nin en önemli doğa turizm destinasyonu Ormanya’ya yaya ulaşımını sağlayacak üstgeçit tamamlandı. Üstgeçidin hemen altına da toplu taşıma araçlarının yolcu indirebileceği durak cebi yapılıyor.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI İÇİN

Ormanya üstgeçidi Adapazarı istikametine Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan durak cebi için parke, tretuvar yaya kaldırım çalışmaları sürüyor. Parke kaldırım tretuvar çalışmaları sonrası asfaltlanacak durak cebi ile Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığının 280, 287 ve 289 numaralı hatları ile Adapazarı-İzmit araçları da yolcularını güvenli bir şekilde indirebilecek. Durakta inen yolcularsa rahat bir şekilde yeni yapılan üstgeçit ile Türkiye’nin en önemli doğa turizm destinasyonu Ormanya’ya ulaşabilecek.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş