Ordulular tanıtım günlerinde buluşacak

İlk kez tanıtım günleri düzenleyecek. Federasyon bünyesinde ilk kez yapılacak olan tanıtım günleri; Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesinde gerçekleştirilecek. Tanıtım günleri öncesi Genç Kocaelililer Derneği’nde basın toplantısı yapan Kocaeli Ordu Dernekleri Federasyonu Başkanı Celalettin Yaylak’a Başiskele Ordulular Derneği Başkanı Halil Çökük ve organizasyonu yapacak şirketin sahibi de eşlik etti.

Ordulular Federasyonu Başkanı Celalettin Yaylak, basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı. Kahvaltı sonrası konuşan Kocaeli Ordu Dernekleri Federasyonu Başkanı Celalettin Yaylak, “29 Eylül 2 Ekim tarihleri arasında bugüne kadar Kocaeli’de hiç yapmadığımız, düzenlemediğimiz bizim için ilk olacak heyecanını iliklerimize kadar bir Ordu tanıtım günleri yapacağız. Bu vesile ile sizlerle bir araya geldik. Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ile başından beri ortaklaşa yaptığımız bir program olacak. Ordu Büyükşehir Belediyesinin üzerimizde çok büyük bir emeği var. Kocaeli’de de Valilik ve büyükşehir belediye başkanımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onların da üzerimizde çok büyük emeği var” dedi.

Tanıtım günlerinin 26 Eylül Perşembe günü başlayacağını belirten Başkan Yaylak, “Tanıtım günlerimiz 4 gün sürecek. Birinci günü Faik Pala, ikinci günü Onay Şahin, üçüncü günü de Sinan Yılmaz olmak üzere ülkede tanınmış, ses getirmiş sanatçılarımızla beraber Kocaeli’deki Ordulu hemşehrilerimize güzel bir program izlettirmeyi düşünüyoruz. Resmi açılışımız Cuma günü saat 18.00’de olacak. Bu kentte yaklaşık 150 bin insanımız yaşıyor. 150 bin insanımızın hasretini, heyecanını dindirmek adına Orduya olan sevdasını, bağlılığını göstermek adına Ordu kültürünü Kocaeli’de yaşatmak adına hemşehrilerimizle beraber dolu dolu bir program yapacak” dedi.

Sözlerini sürdüren Başkan Yaylak, “Kocaeli’de bugüne kadar gördüğümüz hemşehri dernekleri ve federasyonlarının yaptığı programların verimli geçmediğini görüyoruz. Bizler tanıtım günlerimizin verimli geçmesi adına Haziran ayından bu yana dolu dolu çalışıyoruz. Arkadaşlarımızla beraber bu programı yapabilmek için gecemizi gündüzümüze kattık. Burada bulunan hemşehrilermize güzel bir program sunmak için çok çalıştık. Kocaeli’de federasyon bünyesinde 18 derneğimiz var. Programda 18 derneğimiz aktif bir şekilde yer alıyor. Ordu milletvekilleri, belediye başkanları ve valimizi davet ettik. Zamanı müsait olan büyüklerimiz inşallah programa katılacaktır” dedi.‘

‘GÜNEŞ SAHNESİNDE’

Tanıtım günlerinde 60 civarında stant kurulacağını söyleyen Yaylak, “Kocaeli Fuarı içerisinde Güneş sahnesinde programı yapacağız. Gerek sosyal medyada gerekse sponsorlu çıkışlarımız büyükşehir belediyesinin sağladığı afiş ve broşür reklamları, hemşehrilerimizin yaptığı paylaşımlarla duyurunun yeterli olacağı kanaatindeyim. İddia ediyorum en güzel program olacak. 50 kişilik grubumuz Karamürsel, Kandıra, Gebze’ye varana kadar büyün hemşehrilerimize ulaşmaya çalışıp program hakkında bilgi veriyor. Program öncesi bilansmanımız olacak” dedi. ‘

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş

Diğer Haberler