Okullar açıldı Kartepe’de trafik felç oldu!

Okullar açıldı Kartepe’de trafik felç oldu!1

KARTEPE ’de 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk gününde sabahın erken saatlerinde trafik yoğunluğu oluşmaya başladı

Okulların ilk gününde Kartepe’de trafik yoğunluğu yüzde 60’a kadar çıktı. Gazetemize ulaşan vatandaşlar trafik çilesine isyan etti. 

Yüzlerce servisin ve çocuklarını özel araçlarıyla okula bırakan velilerin oluşturduğu araç yoğunluğu, özellikle okul çevrelerinde dakikalarca trafiğin kilitlenmesine yol açarken, bir de halen yapımına devam edilen yol çalışmaları Kartepeli vatandaşı endişelendiriyor.

“OLMAZ MI?”

Gazetemize açıklama yapan velilerden biri ; “Şu okulların ilk günü trafik zaten kaos oluyor  ya en azından şu harfiyat kamyonları tırlar büyük araçlar için valilik belli bir saat trafiğe çıkma yasağı koysa da biraz trafik nefes alsa olmaz mı ?” Dedi. 

“TAM BİR HENGÂME!”
Trafiğin yoğunlaşmasıyla birlikte sürücülerin de sinirlerine hakim olamadığını dile getiren başka bir kartepeli vatandaş ise; “Okulların açılacağı önceden biliniyordu tarih belliydi ancak bu yol çalışması da neyin nesi? Bu nasıl bir sorumsuzluktur? Polis ıekipleri ellerinden geleni yapsa da yetersiz kalıyor. Vatandaş aracından inmiş araçlara geçiş izni vermeye çalışıyor. Tam bir hengamenin içindeyiz. Yetkilileri göreve davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş