Öğretmenevi 3 PERSONELİ NE 17 YILDIR TAZMİNATI ÖDEMIYOR

Öğretmenevi 3 PERSONELİ NE 17 YILDIR TAZMİNATI ÖDEMIYOR

Körfez Öğretmenevi’nden emekli olan 3 personel 7 yıldır hakları olan tazminatı alabilmenin mücadelesini veriyor.

Alamadıkları haklarının peşine düşen 3 çalışan, açtıkları davayı kazanmış olsa da dava üst mahkemece onaylanmış olsa da İzmit Öğretmenevi, mahkeme kararına aldırmıyor.

7 yıldır verilen mücadelede, zaman zaman harçlık gibi bedeller yatırılarak susturulmak istenen öğretmenevi emektarlar, mahkeme kararının uygulanmasını istiyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Güven Güzel, Nurseren Özgüler ve Neslihan Adıgüzel,

 

“Emeklilik hakkını alana kadar çalıştık. Daha sonra tazminat için bizden zaman istendi. Ödeme zamanı hiçbir zaman gelmedi. Konu çok uzayınca 2015 yılında açtık. Dava sona ereli neredeyse 2 yıl oldu. Bize ödeyecekleri bedel yasal faiziyle ikiye katladı. Ancak halen İzmit Öğretmenevi Müdürü, bize hakkımızı vermemekte ısrar ediyor.

Sesimizi çıkarttıkça taksit taksit hesaplarımıza ödemeler yapıyor. Çok komik rakamlarla ödeme yapan öğretmenevi müdürüne bir kişide çıkıp, “Sen ne yapıyorsun? Neden bu insanların tazminatını 7 yıldır vermiyorsun? Neden mahkeme kararına uymuyorsun?’ demiyor.

Bize çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını versin. Konuyu Cimer’e de anlattık, bizi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yönlendirdiler. Yine çözüm bulamadık. Allah aşkına İzmit Öğretmenevi müdürüne kimsenin gucu yetmiyor

 

Mağdur olduklarını söyleyen 3 öğretmenevi eski çalışanı, AK Parti Milletvekilleri Emine Zeybek, Fikri Işık, Cemil Yaman, İlyas Şeker, M. Akif Yılmaz ve Sami Çakır’dan destek istediklerini de sözlerine eklediler.

Bu tür durumlarda biraz empati yapmak gerekir. Tıpkı tazminatlarını ödemediği işçiler gibi bir çalışan olan İzmit Öğretmenevi müdürü, emekli olurken devletten tazminatını alamasa acaba ne hissederdi.

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş