Nesibe Aydın Okulları kadrosunu tamamlıyor

154995695_332860358146203_9059779199076071394_n

Nesibe Aydın Kocaeli Okulları İlkokul ve Ortaokul Müdürlüğü’ne eğitim camiasının yakından tanıdığı Burcu Ağca Karakaya getirildi

Yeni kampüsünü açmaya hazırlanan Nesibe Aydın Kocaeli Okulları’nda, ilkokul ve ortaokul müdürü Burcu Ağca Karakaya göreve başladı. 2004 yılından bu yana görev yaptığı Nesibe Aydın Ankara Okullarında sırasıyla müdür baş yardımcılığı, eğitim koordinatörlüğü ve Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP) koordinatörlüğü görevlerini yürüten Karakaya, yeni eğitim ve öğretim döneminde Nesibe Aydın Kocaeli Okulları’nda ilkokul ve ortaokul müdürü olarak görev yapacak.

Burcu Ağca Karakaya’nın, Türk eğitim camiasının yakından tanıdığı çok değerli bir eğitim yöneticisi olduğunu söyleyen Nesibe Aydın Okulları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mirkan Aydın, “Fen ve Anadolu liselerimiz ile Kocaeli’de zirveye taşıdığımız bayrağımızı, ilkokul ve ortaokul kademeleriyle de taçlandırmak istiyoruz. Böylesi kıymetli bir görevi ancak Burcu Hanım gibi üst düzey donanımlı bir arkadaşımıza emanet edebilirdik. Ülkemize, Kocaelimize, tüm öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İlkokul ve ortaokul kademesindeki müdür yardımcılığı, zümre başkanlığı gibi kritik pozisyonlara atamaların önümüzdeki günlerde devam edeceğini belirten Mirkan Aydın; “Ankara dışındaki okullarımızı açarken, okullarımızda yetişmiş, sisteme ve işleyişe hakim, Nesibe Aydın kültürünü özümsemiş arkadaşlarımızla yola devam etmek bizim için çok önemli. 7 ilde 11 kampüste tek okul olabilmek hassasiyetle üzerine titrediğimiz bir konu” diye konuştu.

2001 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim bölümünden mezun olduktan sonra aynı dalda yüksek lisans ve doktorasını yapan Burcu Ağca Karakaya, 2004 yılında program geliştirme uzmanı olarak başladığı Nesibe Aydın Ankara Okullarında, sırasıyla müdür baş yardımcılığı, eğitim koordinatörlüğü ve Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP) koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. Evli ve iki çocuk annesi olan Karakaya, ileri düzey İngilizce biliyor ve profesyonel ilgi alanları arasında Yaratıcılık ve Üstün Yetenekliler Programları, MUN, STEM, TEDx Konferans Organizasyonu bulunuyor.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş