Necdet Akar adaylığını açıkladı

Necdet Akar adaylığını açıkladı 1

Kartepe CHP İlçe Başkanı Nilay Merttürk’ün belediye başkan aday adayı olmak için görevi bırakma kararı almasının ardından, CHP Kartepe eski İlçe Yöneticisi Necdet Akar bugün ilçe binasında yaptığı basın açıklamasıyla 3 Eylül’de gerçekleşecek olan CHP Kartepe İlçe Kongresinde, CHP Kartepe İlçe Başkanlığı için aday olduğunu duyurdu.

Programda ilk olarak CHP Kartepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk konuştu. Merttürk konuşmasında; “Kıymetli yol arkadaşlarımız, değerli büyüklerimiz, hanımefendiler, gençler, arkadaşlarımız hepiniz hoş geldiniz. Bugün bir kez daha güzel ve büyük bir aile olduğumuzu gösterdiğiniz bir ortamdayız. Ben 2 yıldır bu onurlu görevi yürütmekten gurur duyuyorum.  Şimdi de bu onurlu görevi yol arkadaşlarıma devredeceğim. Bu yol çok kıymetli, çok meşakkatli, onurlu, gururlu bir yol. Bu yol bizi alıyor ve her zorlukta diyorsunuz ki bir kez daha Mustafa Kemal’in ışığında burayı aydınlatabilirim. Ve o yolda o meşaleyi alıp gidiyorsunuz. Bu yolda olmak keyifli, onur verici. O yola aday olmak bile çok güzel. Şimdiden Necdet abime ve Hasan Bayrak kardeşime hayırlı olsun. Demokrasi yarışımız geleneğimiz oldu. Kongremizin demokrasi şöleniyle gerçekleştireceğimize inanıyorum. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Başarılar diliyorum” dedi.

Merttürk’ün ardından adaylık açıklamasını yapan Necdet Akar, “Öncelikle bu sıcakta burada yanımda oldukları için tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.  Ben konuşmamın neler yapabileceğimizi, kongre günü söyleyeceğim. Burada sadece neden aday olduğumu söyleyeceğim. Kongre günüyse tüm projeleri ortaya koyacağım. Biz iddialı insanlarız. Biz devrimciyiz. Biz çıktığımız yolda da sonuna kadar mücadele eder ve alırız. Çünkü biz devrimciyiz. Ben bir iddia ortaya koyuyorum. Sadece ilçe başkanlığına aday olacağım. Ama altı ay sonra Kartepe Belediyesi’ni AKP’lilerden alıp bu Kartepe’yi bir şey yapamayan o beceriksizliklerden alıp CHP’ye teslim edeceğiz.

 

Belediye başkanı adayı olmak isteyen arkadaşlarıma da bir küçük mesajım var. Anlayana. Mesajım şu. Bu yolda ancak benimle yürüyebilirsiniz. Çünkü ben inatçı ve inançlıyım. Ben yürekliyim. Ben devrimciyim. Ülkemi seviyorum. Vatanımı seviyorum. Çocukları seviyorum. Kadınlarımızı seviyorum. Bu yolda bana destek verin. Ben de size verdiğim sözleri yerine getireyim. Tüm takımla yapacağım bunu. Takım oyununu çok seven bir insanım. Yüreğim yeter. Yoldan vazgeçmem. Asla geri dönmem. Asla pes etmem, teslim olmam. Kim olursa olsun. Parti içinde de parti dışından da herkes bilsin ki kongrede herkese ne olduğunu söyleyeceğim. Bu yol bizim yolumuzdur. Atatürk’ün yoludur. Cumhuriyetin yoludur. Kurtuluş  yoludur. Bunu biz sağlayacağız. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş