Milletvekili Çakır, Derince’de işçilerle buluştu

Milletvekili Çakır, Derince’de işçilerle buluştu1

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır Derince’de AK Parti’nin Türkiye Yüzyılı vizyonunu anlattı. Çakır; “Tüm çalışanlarımızın büyüyen Türkiye’nin artan refahından hak ettiği payı almasını sağlayacağız.” dedi.

AK Parti Kocaeli Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Sami Çakır, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri çalışmalarını Derince’de sürdürdü. AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan ve teşkilat yöneticileriyle Derince’yi karış karış gezerek vatandaşlarla kucaklaşan Milletvekili Çakır, ziyaret ettiği bir tekstil firmasında çalışan işçilerle sohbet etti.

ÇALIŞANLARIMIZA HİSSETTİRMEDİK

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, “Küresel, bölgesel ekonomik kriz dönemleri de dâhil olmak üzere hiçbir zaman enflasyonun tahribatını çalışanlarımıza hissettirmedik. Asgari ücrette tarihi artışları, işçilerimiz ve işverenlerimizin azami mutabakatını sağlayarak gerçekleştirdik. Net asgari ücreti 2023’te 8 bin 506 TL’ye yükselttik, 2022 Temmuz ayına göre yüzde 55, ocak ayına göre yüzde 100 artış sağladık. İşverenlerimize asgari ücret desteği vererek asgari ücretten kaynaklanan maliyet artışlarına devlet katkısı sağladık. 2016 yılından bu yana ortalama 1,6 milyon işyerine asgari ücret desteği verdik. 2023 yılında da işçi başına aylık 400 TL asgari ücret desteği sağlamaktayız.

ENFLASYONUN ÜZERİNDE ARTIŞ

Tüm çalışanlarımızın büyüyen Türkiye’nin artan refahından hak ettiği payı almasını sağlayacağız. Ücretli çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyecek, önümüzdeki dönemde de asgari ücrette enflasyonun üzerinde artışlarla çalışanlarımızın refah payı almalarını sağlayacağız.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş