Metin Demir Adaylıkta İddialı

Metin Demir Adaylıkta İddialı

Çeşitli nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimlerin tekrarlanmasına ve ara seçim yapılmasına karar verildi. Ölüm ya da başka nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim yapılacak. Seçim takvimi, 6 Haziran 2021olarak belirlendi. Bu kapsamda Kartepe de Şirinsulhiye Mahallesi ve Balaban Mahallesi seçime gidiyor.


İlk adaylık açıklaması da Balaban Mahalle Muhtarlığına aday olan Metin Demir’den geldi. Demir; “Hasan Muhtarımızın anısına saygı ile onun yolunda ilerleyecek, mahallemiz ve komşularımız adına yeni projeler üreteceğiz” dedi.


2019 Yerel Seçimlerinde Balaban Mahalle Muhtarı seçilen ancak 2020 yılının Mart ayında uzun zamandır mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşen Hasan Erkan’ın vefatı nedeni ile boşalan Balaban Mahalle Muhtarlığı görevini 1 yıldır azalardan Fatih Doğaner yürütüyordu. Ölüm ya da başka nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim yapılmasına karar verilmesiyle birlikte her iki mahallede de seçim heyecanı başladı.


“HASAN ERKAN’IN ANISINA SAYGI İLE BAYRAĞI İLERİYE TAŞIYACAĞIZ”

İlk adaylık açıklaması da İSU emeklisi Metin Demir’den geldi. Balaban Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu açıklayan Demir açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bizler bu mahallenin evlatlarıyız. Mahallemizin ihtiyaçlarına ve sorunlarına vakıfız. Çözüm odaklı önerilerimizle, bu önerileri destekleyen projelerimizle bugün adaylığımızı açıklıyoruz. Elbette kıymetli Balabanlılar’ın desteği ve Hasan Erkan Muhtarımızın anısına saygıyla, kaldığı yerden devam etme sözü ile talibiz bu makama. O bizim için kıymetli bir insan, dost ve yol arkadaşıydı. Bu mahalle için yaptıklarını asla unutmadık. Şimdi onun bıraktığı yerden bayrağı devralarak daha da ileriye götürme hedefindeyiz” dedi.
Metin Demir Kimdir?
1965 Balaban doğumlu. 25 yıl çalıştığı  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünden emekli oldu. Evli ve iki kız çocuğuna sahip

Haberi Paylaş