Mahmut Civelek milletvekili aday adayı oldu bu seçimi alacağız”

Mahmut Civelek milletvekili aday adayı oldu3

Ak Parti Kocaeli eski İl Başkanı Mahmut Civelek, milletvekili aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

14 Mayıs’ta yapılacak milletvekilliği ve Cumhurbaşkanı seçimi için seçim takviminin açıklanmasının ardından  Kocaeli’de birçok isim aday adaylığı başvurusu yapmak üzere Ak Parti Kocaeli İl binasına akın etti. Aday adaylığı başvuruları 22 Mart’a kadar sürecek. Görevi yıllar önce bitmiş olmasına rağmen parti programlarına sürekli katılan ve yaptığı ziyaretlerle bilinen AKParti Kocaeli eski İl Başkanı Mahmut Civelek de kalabalık bir gurupla bugün il binasına gelerek milletvekili aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

TALUS, “BAŞARILAR DİLİYORUM”

Civelek’ten önce konuşan Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Dr. Şahin Talus, “Partimize büyük teveccüh var. 28. dönem milletvekili aday adaylık sürecini başlattık. Mahmut başkanımla 4 yıl beraber çalıştık. 2018 de ben milletvekili aday adayı olduğumda başvurumu Mahmut Başkana vermiştim. Bugün de kendisi bana takdim ediyor. Milletvekili aday adaylığında başarılar diliyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BU SEÇİMİ ALACAĞIZ”

Başvurusunun ardından konuşan Mahmut Civelek, “Roller değişti ama ben her zaman Şahin başkanımı severdim. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Dünya zor günlerden geçiyor. Son dönemde yaşadığımız depremleri ve sel felaketleriyle zor günlerden geçiyoruz. Ak Parti kurulduğundan beri çok musibetler atlattık ama her zorluktan davamızdan sapmadan hep beraber koştuk. Gece gündüz demeden çalıştık. Ak Parti’de kurucu olarak başladım. Bu duvarların dili olsa buradaki emekleri anlatırdı. Bu davanın neferi olarak il başkanı olarak görev yapıyordum. Bugün burada olanlar bu partinin bir neferi olarak kalmak bize şeref olarak kalacak. Ne olursa olsun Ak Parti ile beraber yapılacaktır. Bu seçimi alacağız. Bundan hiç şüphem yok.

“ALLAH BUNLARA FIRSAT VERMESİN”

Bugün aday adayı başvuru sayısı 108’e ulaştı.Bu teveccüh, ben ve benim gibi aday olanlar inşallah partimizin kazanması için çalışıyorlar. Bu ülkenin düşmanlarına, o masayı oluşturanlara, kumar masası deyip de tekrar masaya dönenlere, bu memleketteki askerimizi polisimizi öldürenlere, bu Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun diyenlere, kendi manevi değerlerinden uzaklaşanlara Allah fırsat vermesin. Ola ki geldiler o zaman kazandığımız ne varsa her birinin tehlike altında olduğunu bilmek lazım. Ak Partimizden, davamızdan ve Recep Tayyip Erdoğan’dan başka bir şeyimiz yok.

“EN UZUN İL BAŞKANLIĞINI BEN YAPTIM”

En uzun il başkanlığını ben yaptım. Tam 4 yıl. Beni geçen yok. İnanıyorum ki benim ve benden sonraki il başkanlarının bıraktığı bayrağı Şahin hocam ekibiyle birlikte çok daha yukarı taşıyacaktır. Ben başvuru yapacağımı sadece sosyal medyadan paylaştım. Hani kamuoyu diyorlar ya. En güzel kamuoyu burasıdır. Dolaştığımız yerlerdir. Algılara yenilmeden inşallah 15 Mayıs’ta biz yeniden Türkiye’nin Yüzyılında daha güzel günlere ulaşacağız.

MAHMUT CİVELEK KİMDİR?

Aslen Trabzonlu. 1969 Kullar doğumlu. İlk ve ortaokulu Kullar’da, liseyi  İzmit Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümünde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü bitirdi.
Ancak mesleğini icra etmedi, ticarete atıldı. 1994 yılında kurduğu Filiz A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi. Ayrıca Ayışığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği kurucularından olup uzun süre başkanlığını yaptı. AK Parti’nin Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi.
2004-2009 yılları arasında Kullar Belediye Başkanlığı yaptı. 2011 yılında Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.
10 Şubat 2011 tarihinde Kocaeli İl Başkanlığına atandı.  2015 yılı ocak ayı sonunda bu görevini Şemsettin Ceyhan’a devrederek AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu. 2019 yılı genel seçimlerinde de milletvekili aday adayı oldu ancak aday gösterilmedi.

Haberi Paylaş