Kokpit Koleji’nden kampanya: “Bu yıl bizden!”

whatsapp-image-2021-03-04-at-165126-2-1614932344

Sivil havacılık ve yazılım denilince ilk akla gelen, yenilikçi fikirleri ve uygulamaları ile  Kocaeli’ye yeni bir soluk kazandıran Kokpit Koleji, sosyal sorumluluk bilinciyle hiçbir öğrenci eğitim ihtiyacından eksik kalmasın diye “Bu yıl bizden” kampanyası başlattı. Kokpit Koleji eğitim alanında yaptığı yenilikçi faaliyetler ve pandemi sürecinde attığı adımlarla yine ses getirmeye devam ediyor. Sadece öğrencilerin eğitimleri değil onların hayallerine de dokunan bir okul olduklarını her fırsatta dile getiren Kokpit Koleji henüz yeni hayata geçirdikleri  ‘’Bu Yıl Bizden’’ kampanyasıyla pandeminin eğitim sektörü üzerinde açtığı derin yaraların izlerini en aza indirmeyi hedefliyor

.


Yaptıkları kampanya ile ilgili bilgi veren Kokpit Koleji yetkilisi şunları söyledi: ‘’Kokpit Koleji olarak eğitimin her şeyden önce geldiğine inanıyoruz. Maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi koşulları nedeniyle ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu nedenle sosyal sorumluluk bilinciyle hiçbir öğrenci eğitim ihtiyacından eksik kalmasın diye yeni kayıt olan öğrencilerimizden bu yılın eğitim ücretini talep etmiyoruz.


Özel okul kategorisinde yer alan bir kurum olmamıza rağmen bu süreçte eğitim ihtiyacı olan öğrencilere böyle bir imkân sağlamayı kendimize görev edindik. Bunu yapmaktaki temel amacımız nitelikli eğitime herkesin ulaşılabilirliğini sağlamaktır.

Sevgi; sadece eğitimde değil hayatın her evresinde, tüm kilitli kapıların anahtarıdır. Biz inanıyoruz ki sevginin açamayacağı kapı, dokunamayacağı çocuk yoktur. Gelişimi, öğrenmeyi ve öğretmeyi seven öğretmen kadromuzla başarı yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Sevgiyle yetiştirdiğimiz, özgüveni yüksek, geçmişinden kopmadan geleceğine umutla bakabilen öğrencilerimizin sevgiyle gülümsemesi bizim için her şeyden daha önemlidir.


İşte bu bilinçle sadece bünyemizdeki öğrenciler değil, pandemi sürecinde eğitim açığı oluşan tüm öğrencilerin eğitim açıklarını kapatma ihtiyacı doğduğunu gözlemlemekteyiz. Tam da bu noktada Kokpit Koleji olarak bizler ‘Bu Yıl Bizden’ diyoruz ve 2021-2022 eğitim öğretim yılı için yeni kayıt olan tüm öğrencilere 2. dönem eğitimlerimizi ücretsiz sunuyoruz.”Eğitim açığının neden doğduğunu ve Kokpit Koleji’nin bu açığı nasıl kapatacağını da anlatan kolej yetkilisi konuşmasına şöyle devam etti: “Pandeminin başlangıcıyla beraber bakanlıklarımızca alınan kararlar sonrasında yüz yüze eğitimlere ara verildi ve tüm okullar uzaktan eğitim faaliyetlerine geçmek durumunda kaldı. Bu süreçte öğrencilerde müfredat eksikliği ve nitelikli eğitime ulaşamama gibi problemler olduğu açıkça gözlendi ve bu açık büyümeye devam etmektedir.


Kokpit Koleji olarak bizler ise pandeminin henüz başlangıcı diyebileceğimiz geçtiğimiz Mart ayında hiç hız kesmeden öğrencilerimizin tam zamanlı eğitim ihtiyacını karşılamak için okulumuzun kendi alt yapısını kullanarak Onademy uzaktan eğitim sistemi yazılımını oluşturmuştuk. Bu yazılım sayesinde öğrencilerimiz tam zamanlı eğitime her daim ulaşabilir durumdayken müfredatın gerisinde olan ve telafi desteği alması gereken yeni kayıt öğrencilerimize de bireysel telafi programı oluşturup eğitimde fırsat eşitliği ilkesi gereği onların müfredata yetişmelerini sağlıyoruz. Öğrencilerimiz kapalı oturumlarda kendi sınıflarında kendi öğretmenleriyle eğitime devam etmenin ayrıcalığını hissederken kayıt altına alınan derslerin tekrarlarını diledikleri zaman sistem üzerinden tekrar edebilmekteler. Kokpit Koleji öğrencileri koşullar ne olursa olsun eğitimden asla geri kalmazlar. İşte tüm bu koşullar göz önüne alındığında Covid-19 sürecinde okullarından uzakta kalan öğrencilere Kokpit Koleji olarak ‘Bu Yıl Bizden’ imkanı sunuyoruz.”Okul öncesi ve ilkokul programlarında sınıflarda ki öğrenci sayılarını sınırlı tutarak eğitim ve öğretime en kapsamlı şekilde devam ettiklerini belirten Kokpit Koleji yetkilisi, “Yaparak, yaşayarak öğrenmeyi ilke edindiğimiz eğitim programımızda bir çok branş dersleri ile çocuklarımız destekleniyor. (İngilizce, Ekolojik Tarım, Eğlenceli Bilim, Drama, Robotik Kodlama, Akıl Oyunları, Glika Ahşap Atölyesi, Satranç, Görsel Sanatlar, Jimnastik, Müzik vb.) Bahçemiz ise bizim duvarsız sınıfımız. Çocuklar ekolojik bahçemizde kendi meyve sebzelerini dikiyor, onların büyümelerini gözlemliyor. Eğlenceli bilim derslerinde bilimsel okur yazarlıklarını destekleyerek, doğa ve bilimi yaşayarak tecrübe etmelerini sağlıyoruz” dedi.


Kolej yetkilisi şöyle devam etti: ‘’Kokpit Koleji’nde ‘Öğrenci Merkezli’ bir yaklaşımla tam öğrenme gerçekleşir. Yetenek ve ilgi alanlarını besleyen, düşündüren, sorgulayan, farklı bakabilmeyi sağlayan ders içerikleri ile geleceği bugünden görebilen nesiller yetişir. Öğrenen bir okul olmanın gereği doğrultusunda eğitmen eğitimlerimizle çağın gerekliliklerine göre yol alıyoruz.Ortaokulda ise öğrencilerimiz 5. sınıftan 8. sınıfa kadar takviyeye ihtiyaç duymadan sadece okula gelerek sınav odaklı bir eğitim alır. Yeni nesil soru çözüm saatlerimizle, etüt sistemimizle ve koç öğretmenlerimizle her öğrencinin özel olduğunu ve özel ilgiyi hak ettiğini düşünerek kişiye özel kariyer planlamaları yapılır. Kokpit Koleji sınav hazırlık programlarıyla öğrenciler sınavlara yeni metotları kullanarak hazırlanır ve hayallerine giden bu akademik yolda ilk başarılarını elde ederler

.


Kocaeli’nin en çok tercih edilen havacılık lisesi olan Kokpit Koleji Sivil Havacılık bölümünün yanına Uçak Bakım Gövde Motor bölümünü de dahil ederek fark yaratmaya devam ediyor. Kampüsümüzdeki uygulama atölyeleri ve hangar sayesinde öğrencilerimiz bölümleri kıyaslandığında lisans mezunu bir öğrenciden daha fazla deneyim kazanır. Lisemizden mezun olan öğrencilerimiz mesleklerini belgelendirdikleri diplomalarının yanı sıra uluslararası hareketlilikte kariyerlerine profesyonellik katacakları Europass sertifikasını da alarak mezun olurlar.


Kokpit Koleji’nde amaç sadece uygulamak değil uygularken pekiştirmek ve yaparak, yaşayarak öğrenmenin gerçekleşmesini sağlamaktır. Kocaeli’de benzeri olmayan bir deneyim Cessna 172 tipi eğitim uçuş simülatörümüzle gerçek pilot deneyimini lisede kazanmaya başlayan öğrencilerimiz hangi mesleği seçerse seçsin havacılıkta ayrıcalıklı bir yer edinmiş olurlar. Simülatör eğitimlerimiz sayesinde pilotaj kabiliyetlerinin ölçülmesiyle beraber uçağın temel uçuş sistemlerini ve prensiplerini tanımış olurlar.


Uçak Bakım Bölümü’nden mezun olan öğrencilerimiz üniversite sınavında rakipleri arasında ayrıcalıklı sayılacakları M.T.O.K. kontenjanını elde ederler. Bu kontenjan sayesinde öğrencilerimiz, seçkin üniversitelerin seçkin mühendislik bölümlerine giriş sürecinde tüm Türkiye’deki yaklaşık 2,5 milyon adayla değil sadece meslek liseleri mezunlarının oluşturduğu yaklaşık 150 bin adayla yarışırlar. Okulumuz bünyesinde gerçekleştirdiğimiz İHA eğitimlerimiz sayesinde öğrencilerimiz İHA pilotu olmaya hak kazanırlar. Ayrıca kampüsümüzde yer alan drone atölyemizde uzman eğitmenlerin önderliğinde hayal ettikleri droneları tasarlar ve üretirler.


Kokpit Koleji’nin anlaşmalı olduğu uçuş okulları sayesinde Pilot olmak uzak bir hayal değil. Özel indirim hakkı kazanan öğrencilerimiz PPL eğitimlerini 16 yaşından itibaren Amerika’daki anlaşmalı olduğumuz uçuş okuluna başvurabilirler. Bu eğitimlerden birini tamamlayan öğrencimiz hususi pilot olma şansını elde eder. Sivil Havacılık, dünyada ve Türkiye’de olağanüstü bir şekilde büyümeye devam eden dinamik bir sektördür. Bu doğrultuda sektörün eleman ihtiyacı da artmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanmasına yönelik olarak Sivil Havacılık Yönetimi’nde teorik ve uygulamalı eğitimle yetkin bireyler yetiştirmek amaçlanmıştır. Onların havacılık tutkularını daima geliştirerek verdiğimiz mesleki eğitimlerle sivil havacılıkta parlayan bir yıldız olmalarını sağlıyoruz.


Her sektörde olduğu gibi işin perde arkasında olan isimler aslında o sektörü ayakta tutan kişilerdir. Uçak Bakım Teknisyenleri ise havacılık sektörünün arka planda bulunan kahramanlarıdır. Kokpit Koleji olarak devasa yapıların geleceği, güvenliği ve geliştirilmesi için sektörde vazgeçilmez meslek elemanları yetiştiriyoruz. Ayrıca kampüsümüz için yurt imkânı sunmaktaki amacımız Türkiye’nin dört bir yanından öğrencilerimizi mesafeler ne olursa olsun hayal ettikleri eğitime ulaşılır kılmak ve onlara güvenli, sıcak bir barınma ortamı sağlamaktır.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş