Kocaeli’de Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası heyecanı!

Kocaeli’de Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası heyecanı!1

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kartepe Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın 2. ayak yarışları, sıralama turları ile başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım ile Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Akyüz’ün damalı bayrağın sallanmasıyla başlayan magazin startı sonrası sporcular, Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Kartepe Motocross ve ATV Parkuru’nda sıralama turlarını koştu.

HEM ZAMANLA HEM DE DOĞAYLA MÜCADELE

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun yarış takviminde yer alan yarışlarda Covid19 önlemleri alındı. İlk günkü yarışlarda sporcular, tozu dumana katarak lastik, kaya, ağaç ve beton büzlerden oluşan yapay parkurda yarışa ön sırada başlamak için sıralama turlarında ter döküyor. Endurocular, 29 Ağustos Pazar günü ise, başta Ekstrem Test ve Enduro Testten oluşan parkurda hem zamanla hem de doğayla mücadele edecek. Yarışlara, 2’si Kadın 80 motosiklet ile 1’i Kadın 23 de ATV sporcusu katılıyor.

DERECEYE GİREBİLMEK İÇİN

Zorlu parkurda yarın yapılacak yarışlar öncesinde dereceye girebilmek için mücadele eden sporcular, kayaların, tahta kütüklerin, lastiklerin ve kum tepelerin üzerinden geçti. Sıralama turlarında çamurlu zeminlerden geçerken zaman zaman zorlanan sporcular, dereceye girebilmek için kıyasıyla mücadele etti. Düşen sporculara görevlilerin yardım ettiği etkinliğe, 103 sporcu katıldı.

YARIŞILAR 13 FARKLI KLASMANDA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü’nce 28-29 Ağustos 2021 tarihlerinde Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen profesyonel sporcuların katılımı ile Kartepe Motocross ve ATV Parkuru’nda koşulan yarışlarda, motosiklet tutkunları motosikletleriyle adeta uçarak birbirinden zorlu hareketler yapan yarışçıların şovuna da tanıklık etti.Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası ikinci ayak Kocaeli Yarışıları’nda 13 farklı klasmanda E1-E2-E3, E-KADIN, E GP, E VEHTARAN, E GENÇ, E-B, E-C olmak üzere 9 klasmanda Enduro ile S-1 649 CC ALT, S-2 650 CC ÜST, S-3 2 ÇEKER, ATV GP olmak üzere 4 klasmanda ATV yarışlarında sporcular mücadele edecek.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş