Kocaeli’de son bir haftada 5 genç intihar etti

modernaz-intihar-19-1613319740

İzmit’te ticaretle uğraşan 28 yaşındaki Kadir Gündüz, ikamet ettiği mahalledeki boş bir barakada kendini asarak yaşamına son verdi. Bu Kocaeli’de son bir hafta içinde 5’inci genç intihar vakası oldu.

İlimizde son bir haftada 5 genç intihar etti. 10 Şubat’ta 28 yaşındaki Kartepe Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tugay Adak 42 Evler Köprüsü’nden atlayarak yaşamına son verdi. Adak’ın ardından aynı gün içerisinde Gölcük’te 26 yaşındaki Ahmet Tarı elektrik direğinden atlayarak intihar etti. 11 Şubat’ta Gebze’de 32 yaşındaki Samet Özer kendini astı. 12 Şubat’ta Adıyaman’ın Kahta ilçesinden Kocaeli’ye çalışmaya gelen Ünal Çetinkaya çalıştığı inşaatın 5. Katından atlayarak hayatını kaybetti. Son olarak da İzmit Yeşilova Mahallesi’nde boş bir barakada 28 yaşındaki Kadir Gürbüz’ün cansız bedeni ipe asılı vaziyette bulundu.

İlimizden ve Türkiye genelinden vatandaşlar sosyal medya hesapları üzerinden son 1 hafta içerisinde intihar eden 5 gence dair paylaşımlarda bulundular. Çok sayıda vatandaş ekonomik nedenlerden dolayı daha fazla intihar vakası yaşanmaması için yetkililere seslendiler. Bazı vatandaşlar ise intihar vakalarından sorumlu tuttukları yetkililere eleştirilerde bulundular

Facebook Yorum

Haberi Paylaş