KOCAELİ’DE OKULLARA TEMİZLİK VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAK

1

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ulvi Yılmaz,Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda geçici olarak görevlendirilmek üzere toplam bin 640 temizlik ve güvenlik görevlisi alınacağını açıkladı

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığıbünyesindeki okullarda görevlendirilmek üzere geçici süreli (9 ay) personel alınacağını açıkladı. Bu kapsamda bin 150 temizlik görevlisi ve 490 güvenlik görevlisi olmak üzere bin 640 personel alımı gerçekleştirilecek.

Yılmaz ayrıca Aile Çalışma ve Sosyal HizmetlerMüdürlüğü’ne de yaklaşık 30 kişi geçici süreli personel alınacağını sözlerine ekledi. Başvurular 14 Eylül’de başlayacak ve 18 Eylül’de sona erecek. Koronovirüs salgını nedeniyle il müdürlükleri ve hizmet merkezlerinden müracaat alınmayacak. Başvurular İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr) ya da E-Devlet ve Alo 170 hattı üzerinden yapılabilecek.

Atılım şartlarıyla ilgili bilgi veren Yılmaz, “Kuruma kayıtlı işsiz olmak, son bir aydır çalışmıyor olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli ve malul aylığı almıyor olmak, öğrenci olmamak, güvenlik görevlisine başvuran adayların mutlaka güvenlik belgesine sahip olmak, güvenlik belgesinin süresinin program başından bitişine kadar geçerliliğinin devam ediyor olması gerekiyor.

 TYP’ye başvuran adayların ikamet ettikleri hanenin toplam geliri asgari ücretin netinin 1 buçuk katını (3.487.07) aşamaz. Katılımcılardan, hane halkının toplam gelirinin asgari ücretin netinin 1 buçuk katını aşmadığına dair beyanname de alınacaktır.

Beyannamenin asılsız çıkması halinde TYP programları iptal edilecek, 2 yıl cezalı olacak ve ödenen ücretler geri alınacaktır” dedi

Haberi Paylaş