Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisinde yeni başkan Rümeysa Şen

Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisinde yeni başkan Rümeysa Şen1

Kadın Meclisi’nde Başkanlık seçimi Pandemi nedeniyle Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri ve Kadın Meclisi Genel Kurul Üyeleri arasında gerçekleşti. Tek aday Rümeysa Şen Kadın Meclisinin yeni başkan oldu. Kocaeli Kent Konseyi İdari Hizmet Binası’nda yer alan çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleşen Genel Kurula Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz, Genel Sekreter Sedat Köse, Tek-Gıda İş Sendikası Başkanı Ali Bostan, Kocaeli Çölyak ve PKU Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar, Genç Kocaeliler Derneği Başkanı Sinem Uçan, Kocaeli İş Kadınları Derneği Başkanı Nurhayat Güldüren ve Kadın Meclisi Genel Kurulu üyeleri katıldı. Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, Kadın Meclisi Kurucu Başkanı ve Türk Kızılayı Gebze Şube Başkanı Oya Tuncel de yine katılımcılar arasındaydı.

 

Genel Kurul’un divan başkanlığını Başkan Korkmaz, divan üyeliklerini ise Ali Bostan, Nesrin Atar ve Ayşe Gökçen Meriç yaptı. Açılış konuşmasını yapan Başkan Korkmaz, Kadın Meclisi Genel Kurul Toplantısının kent için hayırlı olmasını diledi, “Başta Kadın Meclisi Kurucu Başkanımız Oya Tuncel olmak üzere önceki dönem Kadın Meclisi Başkanlarından Av.Emel Ceylan Balcıoğlu, Serpil Büşra Namlı ve Işıl Bozca’ya başkanlıkları süresince sağladıkları değerli katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Meclislerimizde yeni dönemlerle birlikte farklı dinamikler ortaya çıkıyor. Bunun hem konseyimize hem de şehrimize yeni bir enerji katacağına inanıyorum. Ancak Kocaeli Kent Konseyi sadece meclisler ve çalışma gruplarıyla sınırlı olmadığını, herhangi bir ihtiyaçla ya da eksikle ilgili önerisi veya projesi olan herkesin Kocaeli Kent Konseyi’nde yeri olduğunu hatırlatmak isterim. Şehrimizin tamamını bir bütün olarak bu yapının parçası görüyoruz” dedi.

Geçmişten günümüze her kademede görev alan üyelerin emeklerinin çok değerli olduğunu ve asla unutulmayacağını belirten Korkmaz bu bağlamda tüm üyelere minnettar olduklarını da söyledi. Yeni seçilen Başkan ve Yönetimin devralacakları bayrakla, her anlamda kadınların sesi olmalarını ümit ettiklerini ifade etti. Toplantıda Yürütme Kurulu Üyelerinden, Kurucu Kadın Meclisi Başkanı Oya Tuncel de söz aldı. Kadın meclisi kuruluş aşamasında yaşadıklarından bahsederek, her görüşten her düşünceden kadınlarla birlik ve beraberlik içinde güzel projelere imza attıklarını söyledi. Kadın Meclisinde emeği olan tüm başkan ve yönetimlerini tebrik ettiğini dile getiren Tuncel, her zaman destek vermeye hazır olduğunu da açıkladı.

Konuşmaların ardından Kadın Meclisi Yeni Yönetimi seçimine geçilerek, tek aday olarak listesini teslim eden Rümeysa Şen ve yönetimi genel kurul üyelerinin oylamasına sunuldu ve Rümeysa Şen yeni dönem kadın meclisi başkanı olarak seçildi. Şen konuşmasında yaklaşık Kocaeli’nin mesleki ve sosyal gelişimine ciddi katkılar sağladığını, kadınlara yönelik yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerinde kazandığı deneyim ve tecrübelerle birlikte kadınlarla ilgili daha çok çalışma sevdasını büründüğünü dile getirdi. Oya Tuncel’in başlattığı, önceki dönem kadın meclisi başkanlarının geliştirdiği ve bugüne getirdiği Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi’ni Başkan Ali Korkmaz ve Genel Sekreter Sedat Köse’nin desteği ile yine güzel projelerle ilerleteceklerini ifade etti. Genel Kurul, iyi dilek ve temennilerin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Rümeysa Şen (Başkan), Nesrin Çoban, Saadet Sekmen, Angela Lacramioara Orge, Esra Melek Kömü, Esra Erenkaya, Hatice Kılıçkap, Sevgi Giden Gürel, Ayşe Gökçen Meriç, Sibel Örçen, Sibel Yaşin, Ahsen Ercan Badem, Neslihan Civelek, Burcu Uskan Aslan, İnci Gönülal, Sevil Pekdemir Baylan, Ayşegül Sakaloğlu, Nihal Kupşi, Tümay Mercan, Safinaz Gülçebi, Ezgi Ülkü Aykut, Ayşenur Gündüz, Neslihan Efe, Melek Çeliköz, Merve Karaman Korkmaz, Ayşe Hicret Güdü, Adalet Bora, Şermin Delipınar, Halime Akın, Nurdan Köksal

Haberi Paylaş