Kocaeli İtfaiyesinden İHH’ya yangın eğitimi

Kocaeli İtfaiyesinden İHH’ya yangın eğitimi1

Acil durum ve afetlerde sadece Kocaeli’de değil Türkiye’nin her yerinde canla başla mücadele eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, aynı zamanda halkı ve STK’ları düzenlediği eğitimlerle bilgilendiriyor. Bu kapsamda İnsani Yardım Vakfı (İHH) ekiplerine yangın önleme ve söndürme teknikleri konusunda eğitim verildi.

 

STK’LARA EĞİTİM

Belirli dönemlerde farklı illerden gelen itfaiyecileri eğiten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, afetlerde risk azaltma aşaması olarak kabul edilen toplumun afet tehlikesi ve riski konusunda bilgilendirilmesi için yapılan çalışmaların en önemli ayağını sivil toplum kuruluşlarının eğitilmesi gerçekleştiriyor. Böylece toplumun afetlerle başa çıkabilme etkisine katkıda bulunuluyor. Bu kapsamda İtfaiye Dairesi Başkanlığı, afetlerde büyük iş düşen Sivil Toplum Kuruluşlarına da eğitimler veriyor.

TEMEL YANGIN EĞİTİMİ

Bu ekiplerin en önemlilerinden olan İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) arama kurtarma ekiplerine yangın önleme ve söndürme teknikleri konusunda eğitim verildi. İnegöl, Bursa, Eskişehir, Bilecik ve Yalova’dan gelen arama kurtarma ekiplerine Büyükşehir İtfaiyesi ekiplerince temel yangın eğitimi verildi. Eğitimde yanma ve yangın bilgisi, yangın yerindeki tehlikeler, söndürme maddeleri, itfaiye yapısı araç ve malzeme ve ekip çalışması gibi konularda eğitim verildi.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş