Kızılay Kartepe Şubesi hizmete açıldı

Kızılay Kartepe Şubesi hizmete açıldı1

Fatih Sultan Mahallesi Demokrasi Caddesi No: 30/ A adresinde faaliyetlerini sürdürecek olan Kızılay Kartepe Şubesi’nin açılışı pandemi nedeni ile sessiz sedasız yapıldı

1 Şubat itibariyle kurulan Türk Kızılayı Kartepe Şubesi’nin 1’inci Olağan Kurulu gerçekleştirilmiş ve kurulda, mevcut başkan Ali Varol, oy birliğiyle yeniden başkan seçilmişti. Başkan Varol’un girişimleri ve Kızılay’ın desteği ile Kartepe Kızılay şube binasına da kavuştu.

“Kızılay şubemizin Kartepemize, kentimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diyen Kızılay Kartepe Şube Başkanı Ali Varol gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Ramazan başında faaliyetlerimize başladık ve inceleme sonucunda ihtiyacı bulunan onlarca aileye yardım paketlerimizi ulaştırdık. Binamızda küçük tadilatlara ihtiyaç duyduğumuzdan ve eksiklerimiz mevcut olduğundan henüz açılışımızı gerçekleştiremedik. Elbette pandemi koşulları da bu açılışı biraz öteledi. Ancak hiç bir şey hizmet vermemizin önünde engel olmadı, olmayacakta” dedi.

Kızılay Şube Müdürü Ali Varol açıklamasının devamında; “Vatandaşımız için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. “Geçtiğimiz aylarda afet ve acil durumlar da psiko-sosyal destek amaçlı yapılacak çalışmalar için Kartepe  Belediyesi ile yardımlarla ilgili iş ve işlemleri düzenleyen işbirliği protokolü imzaladık. Ramazan boyunca da vatandaşımızın yanında olduk. Bizler Kızılay olarak acıları dindirmek ve acılar olmasın diye çalışmak üzere varız. Çeşitli konularda eğitim verilmesini hedefliyoruz. Gün, birlik vaktidir. Gün, iyilikleri çoğaltma vaktidir” diye belirtti.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş