Kaymakam Çağlar ve Başkan Kocaman Cumhuriyet Bayramı nedeniyle tebrikleri kabul ettiler

DSCN2725

Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar ve Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, bugün saat 10.30 da eski Kaymakamlık yanındaki Uzunçiftlik Düğün Salonunda tebrikleri kabul ettiler.

Programda koronavirüs tedbirleri tam anlamıyla uygulandı. Katılımcıların ateşleri ölçülüp dezenfektan sıkılarak salona alındı. Maske ve sosyal mesafe kurallarına uyuldu. Katılımcılara yalnızca su ikramında bulunuldu.

Düzenlenen programa İlçe Emniyet Müdür Vekili Emniyet Amiri Turgut Yazar, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Orhan Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Kartepe Belediyesi Birim Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Közeköy Muhtarı Yaşar Aktop, Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz ve ilçe yönetimi, CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda ve ilçe yönetimi, CHP Gençlik Kolları Kartepe İlçe Başkanı Kadir Keskin ve yönetimi katılarak Kaymakam Çağlar ve Başkan Kocaman’a tebriklerini sundular.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebrik kabul programında konuşan Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, “Mart ayından beri tüm dünyayı etkileyen pandemi süreci maalesef bizlerin de bayramlarını, programlarını, törenlerini ciddi derecede frekans olarak aşağıya indirmemize sebebiyet teşkil etti. Umarım ve diliyorum ki bundan sonraki bayramlarımız oldukça coşkulu geçecektir. 97’nci yılını kutladığımız bir bayram. Geçmişe baktığımızda Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları bütün yoksulluklara,  sıkıntılara rağmen milli mücadeleyi birliktelik havasında sonuna kadar getirmişler” dedi.

Ben bilirim ki bu toplulukta herkes aynı dünya düşüncesinde değil diyen Kaymakam Çağlar, “Aynı düşüncede olunmayabilir, ama bizim güzelliğimiz özellikle milli davalarda birlikteliğimizi sağlayabilmemizdir. Gazi Mustafa Kemal de bunu sağladı. İlk meclise baktığımızda da çok farklı düşünceler vardı. Ama milli davalarda hep birlikte olunurdu. Hani denir ya, “Mevzu bahis vatansa gerisi teferruat”. İnşallah biz bundan sonraki süreçte özellikle ülkemizin yaşamış olduğu farklı sıkıntıları yine birlikteliğimizle hep beraber aşarız diye temenni ediyorum” diye konuştu.

Kaymakam Çağlar konuşmasında pandemi konusuna da değinerek, “Yaşadığımız süreçte Nisan da Mayıs’ta gördüğümüz zirveleri bu dönemde görmeye başladık ve daha da pik yaptı. Bize bir şey olmaz demeyin. Öyle hastalarla karşılaşıyoruz ki genç, çocuk hatta bebekler var. Maske, mesafe önemli. Çünkü biz toplum olarak birbirine sarılarak, öpüşerek duygularını yansıtan bir yapımız var. Hepimizin yaşlıları, çocukları var. Lütfen şu süreçte biraz daha dişimizi sıkalım. Layıkıyla bu süreci atlatalım. Bunun da geçeceğine ben inanıyorum. Önümüz kış biraz daha sertleşme pozisyonları olabilir. Ama Allah’ın izniyle biraz sabır” dedi.

Kaymakam Çağlar, Can devlet Azerbaycan’daki Türk kardeşlerimize buradan selam olsun. Hepinizin bayramı kutlu olsun, inşallah daha güzel bayramlarda bir araya geliriz diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş