KARTEPE’YE SON TEKNOLOJİ KENT KÜTÜPHANESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

KARTEPE'YE SON TEKNOLOJİ KENT KÜTÜPHANESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI (1)

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın seçim vaatleri arasında yer alan “Kartepe Kent Kütüphanesi”nin yapımı tüm hızıyla devam ederken, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen ile yapılan protokolle çalışmalar hız kazandı.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın seçim beyannamesinde de yer alan Kartepe Kent Meydanı içerisinde ki “Kartepe Kent Kütüphanesi”nin yapımı hızla devam ediyor. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen protokol imzalayarak ortak proje kapsamında çalışmaları hızlandırdı. 

YAŞAYAN KÜTÜPHANE

Kocaeli’nin en büyük camisinin giriş katında yer alacak olan Kartepe Kent Kütüphanesi bin m2 olarak planlandı. Kütüphane içerisinde kafeterya, çocuk oyun alanları, internet – bilgisayar salonu, gazete ve dergi okuma salonu, çalışma odaları, sesli kütüphane ve idari alanlar yer alacak.

ARAŞTIRAN VE OKUYAN NESİL

Geniş ve ferah iç dizaynı ile ziyaretçilere konforlu bir çalışma ortamı sunacak olan kütüphanenin bilgi teknolojisi bölümünde, bilgiye hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşma imkanı olacak. Çocukların hem okuyup hem de hayal dünyalarını geliştirmesi için tasarlanan yeni nesil kütüphane Kartepe’de kitap okuma olanağının yanında satranç masaları, tangram, yapbozlar, zeka geliştirici oyuncaklar, öğrenme oyunları ile zihinsel gelişmelerine de katkı sağlayacak.

ENGELLİLERE ÖZEL SESLİ KİTAP

Kartepe Kent Kütüphanesi’nde profesyonel kişilerce seslendirilmiş binlerce kitap ile görme engellilere, görebildiği halde okuyamayanlara da sesli kitap bölümü yer alacak ve kitapları seven herkesin erişim imkanı sağlanmış olacak.

GÜÇLÜ GENÇLİK, GÜÇLÜ ÜLKE

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile yapılan protokol imza töreni sonrasında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “İlçemiz çok modern bir kütüphaneye kavuşacak. Kartepe İlçe Halk Kütüphanesi yapım çalışmaları hızla devam etmektedir. Yapılan protokol ile bu çalışmalar daha da hızlanacaktır. Kocaeli’nin en büyük camisi içerisinde yer alacak olan kütüphane kent meydanına ayrı bir değer katacaktır. Yaşayan kütüphanemizi gençlerimizin her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde donatacağız. Donanımlı gençlik hedefiyle yola çıktık. Kütüphane çalışmalarının en kısa zamanda tamamlanması için aralıksız çalışıyoruz. İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” açıklamasında bulundu.

Haberi Paylaş