KARTEPE’YE SON TEKNOLOJİ KENT KÜTÜPHANESİ GELİYOR

KARTEPE’YE SON TEKNOLOJİ KENT KÜTÜPHANESİ GELİYOR (4)

KARTEPE’YE SON TEKNOLOJİ KENT KÜTÜPHANESİ GELİYOR

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın seçim vaatleri arasında yer alan “Kartepe Kent Kütüphanesi”nin yapımı tüm hızıyla devam ediyor.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın seçim beyannamesinde de yer alan Kartepe Kent Meydanı içerisinde yer alan “Kartepe Kent Kütüphanesi”nin yapımı hızla devam ediyor. Belediye Başkanı Kocaman beraberinde İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen ile birlikte inşaat alanında incelemede bulunarak, çalışmaları yakından takip etti.

775 METRE KARE KAPALI ALAN

Kocaeli’nin en büyük camisinin giriş katında yer alacak olan Kartepe Kent Kütüphanesi 775 m2 olarak planlandı. Kütüphane içerisinde kafeterya, çocuk oyun alanları, internet – bilgisayar salonu, gazete ve dergi okuma salonu, çalışma odaları, sesli kütüphane ve idari alanlar yer alacak.

ARAŞTIRAN VE OKUYAN NESİL

Geniş ve ferah iç dizaynı ile ziyaretçilere konforlu bir çalışma ortamı sunulacak olan kütüphanenin bilgi teknolojisi bölümünde, bilgiye hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşma imkanı olacak. Çocukların hem okuyup hem de hayal dünyalarını geliştirmesi için tasarlanan yeni nesil kütüphane Kartepe’de kitap okuma olanağının yanında satranç masaları, tangram, yapbozlar, zeka geliştirici oyuncaklar, öğrenme oyunları ile zihinsel gelişmelerine de katkı sağlayacak.

ENGELLİLERE ÖZEL SESLİ KİTAP

Kartepe Kent Kütüphanesi’nde profesyonel kişilerce seslendirilmiş binlerce kitap ile görme engellilere, görebildiği halde okuyamayanlara da sesli kitap bölümü yer alacak ve kitapları seven herkesin erişim imkanı sağlamış olacak.

BİZİM SORUMLULUĞUMUZ

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonu ile devam eden Kartepe Kent Kütüphanesi hakkında bilgi veren Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Kartepe yaşayan kütüphanesine kavuşacak. Proje üzerinde çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Kocaeli’nin en büyük camisi içerisinde yer alacak olan kütüphane kent meydanına ayrı bir değer katacaktır. Yaşayan kütüphanemizi gençlerimizin her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde donatacağız. Üreten gençlik hedefiyle yola çıktık. Gelişmiş son teknoloji ile hizmete sunacağımız kütüphanemiz Kartepe Kent Meydanı’nda tüm mahallelerimizden rahat ulaşım sağlanacak bir konumdadır. Okuyan, araştıran nesiller geleceğimizin teminatıdır. Onlara hak ettikleri imkan ve şartları sunmak da bizim sorumluluğumuzdur.” açıklamasında bulundu.   

Facebook Yorum

Haberi Paylaş