Kartepe’ye 100 yataklı hastane

Kartepe’ye 100 yataklı hastane

Kocaeli siyasetinin sık sık gündemine gelen Kartepe’ye hastane yapılması konusunda önemli bir adım atıldı. Kocaeli Devlet Hastanesi’nin ek poliklinik binasının bulunduğu Kartepe’de özellikle acil hastaların hastaneye ulaşımı konusunda ciddi sıkıntılar yaşanıyordu. Tüm bu sorunlarla ilgili bölge sakinlerinin tam teşekküllü bir hastane talebi nihayet çözülüyor.

BAYRAMDAN SONRA ADIM ATILACAK

AK Parti Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, Kartepe Belediye Başkanı Kocaman ve AK Parti İl Başkanı Talus’un uzun zamandır takip ettiği 100 yataklı Kartepe Devlet Hastanesi’nin yapılacağı yer belli oldu. Özel hastane dahil tam teşekküllü bir hastanesi olmayan ilçe için Kurban Bayramı’ndan sonra harekete geçilecek.

YAPILACAK YER DE BELİRLENDİ

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Kartepe’de 100 yataklı hastane yapımı için Kurban Bayramı’nın ardından Kartepe’ye gelecek. Yetkililer, ilçede yapılacak incelemede hastanenin yapılacağı yeri de görecek. Söz konusu hastane, Evlendirme Dairesi ve İlçe Müftülüğünün hizmet verdiği Kartepe Belediyesi’nin Fen İşleri eski Garajı’nın olduğu alanda yapılacak. Uzunçiftlik Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin hemen yanında olan 15 dönümlük arazide hastane yapımına kesin karar verildiğinde, arazi üzerindeki tüm yapılar yıkılacak ve hastanenin yapılması için alan hazır hale getirilecek.

 

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş