KARTEPE’NİN SOKAK HAYVANLARI BAYRAMDA DA YALNIZ KALMAYACAK

KARTEPE’NİN SOKAK HAYVANLARI BAYRAMDA DA YALNIZ KALMAYACAK (1)1

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan tam kapanma genelgesi Kartepe genelinde titizlikle uygulanırken, belediye ekipleri kapanma ve bayram sürecinde de sokak hayvanlarını yalnız bırakmayacak.

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Alo Evlat Sağlık Kulübü ekipleri Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında uygulanan 17 günlük kapanma sürecinde, sokakta yaşayan canları da unutmadı. Belediye ekipleri sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklerin, tam kapanma sürecinde aç ve susuz kalmaması amacıyla ilçenin farklı bölgelerine mama ve su dağıtımına devam ediyor.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Alo Evlat Sağlık Kulübü ekipleri ilçe genelinde sokak hayvanlarının bulunduğu yerlerde mama ve su dağıtımı yaptı. Sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu yerlerde ekipler titizlikle besleme yaparken, gelen istek ve talepler ivedilikle değerlendiriliyor.  

KOCAMAN; SOKAKTA Kİ DOSTLARIMIZ BİZE EMANET

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında tüm ülke genelinde uygulanacak 17 günlük tam kapanmada, sokakta yaşayan canlarımızın zorluk yaşamamaları için planlarımızı yaptık. Ekiplerimiz parklarımıza, yeşil alanlarımıza, beslenme noktalarına ve sokakta yaşayan dostlarımızın mesken tuttuğu bölgelere mama, yem ve su bırakmaktadır. Her zaman yaptığımız uygulamamız, tam kapanma boyunca aralıksız ve daha yoğun şekilde devam edecek” diye konuştu.

Haberi Paylaş