KARTEPE’DE SIFIR ATIK BİLİNCİ GELİŞTİRİLİYOR

KARTEPE’DE SIFIR ATIK BİLİNCİ GELİŞTİRİLİYOR (2)

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın göreve gelmesiyle birlikte çevre duyarlılığında önemli adımlar atılmaya devam ediliyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar tamamlanarak Çevre ve Şehirlik Bakanlığı’ndan “Bina Sıfır Atık Belgesi” alındı.

 

MOBİL ATIK GETİRME MERKEZİ MONTAJI YAPILDI

Kartepe Belediyesi yetkilileri “İlçe Sıfır Atık Belgesi” çalışmaları kapsamında Kartepe Kent Meydanı’na “Mobil Atık Getirme Merkezi”nin montajı yapıldı. Mobil Atık Getirme Merkezi’nde yedi ayrı bölmede, elektrik-elektronik, kağıt, plastik, cam, metal, bitkisel ve pil atıkları toplanabiliyor.

 

KOCAMAN’DAN ÇAĞRI

“Hedef Sıfır Atık Projesi” kapsamında “Sıfır Atık Bilinci”nin oluşması için Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Sıfır atık hareketine sende katıl, Kartepe’ye hediyeniz gelecek olsun” çağrısında bulundu. Özellikle çocukların ve gençlerin bu konuda lokomotif olduğunu belirten Başkan Kocaman “Çocuklarımızın emanetini en iyi şekilde koruyup, bakmaya çalışıyoruz. Onlara da çevre bilincini aşılamak için eğitim-öğretim döneminde eğitim programları olacak. Doğayı, çevreyi, ekolohjik dengeyi önemsiyoruz” dedi.

Haberi Paylaş