Kartepe’de kurulacak fabrika için nihai karar verildi

Kartepe’de kurulacak fabrika için nihai karar verildi1

Yıldız Demir Çelik tarafından Kartepe’de kurulacak olan yeni bir çelikhane ve haddehane fabrikası için nihai karar verildi

Yıldız Demir Çelik,  Kartepe’de dev bir çelikhane ve haddehane fabrikası kurmak için çalışma başlattı. Kartepe Uzunbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, Bahçealtı ve Çayırlar mevkiinde bulunan 240 bin 635 metrekare büyüklüğünde bir alanda Yıldız Demir Çelik, çelikhane ve haddehane fabrikası kuracak. Projeye göre fabrikada, yılda 4 milyon ton sıvı çelik üretimi yapılacak. Fabrikanın sıcak haddeleme kapasitesinin ise yılda 3 milyon 500 ton olacağı belirtildi.

Karar verildi 

Hazırlanan proje ile ilgili ÇED süreci devam ediyor. Söz konusu projeye ilişkin, halkın katılım toplantısı ve “ İnceleme Değerlendirme Komisyonu” toplantısının ardından nihai kararın verildi. Son şekli verilen ÇED raporu halkın görüş ve önerilerini almak üzere on günü görüşe açıldı. Bakanlığa/Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne iletilen görüşler projeyle ilgili karar alma sürecinde dikkate alınacağı ifade edilirken, görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na veya  Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine müracaat edilebileceği belirtildi.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş