KARTEPE’DE HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI

KARTEPE’DE HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI (2)

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında gerçekleştirilen Haziran ayı olağan meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. 

Kartepe Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında belediye meclis salonunda yapıldı. Meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis oturumu öncesinde açıklama yapan Başkan Kocaman “Yeni normalleşme sürecine girdik. Çok zor bir dönemden çıktık. Bundan sonra daha iyi olacağına inanıyorum. Ancak yetkili makamlar tarafından alınacak olan kararlar bizleri bir yere kadar koruyacaktır. Asıl önemli olan bizlerin yapacaklarıdır. Zor bir durumla karşı karşıya kalmamak için herkesin özenli ve dikkatli davranması çok önemlidir” açıklamasında bulundu.

SONUÇ ODAKLI BİR YAPI OLACAKTIR

Kocaelispor ve Anadolu Efes’in başarılarını da kutlayan Başkan Kocaman, meclis toplantısına sunulan soru önergelerine cevap verdi. “Kartepe Genç Akademi 4 bin metre kare alandan oluşmaktadır. Lokasyon olarak çok uygun bir binadır. Burada geleceğimiz olan gençlerimizin eğitimlerine destek vereceğiz. Burada da önemli nokta İngilizce eğitimleridir. Ortaokul ve lise seviyesinde çocuklarımız eğitim alacaktır. Günümüzde İngilizce bir ihtiyaç durumuna gelmiştir. Okul disiplini ve özel eğitim standartlarında fonksiyonel ve sonuç odaklı bir yapı oluşturduk” dedi.

GELECEĞİNE IŞIK TUTMAK İSTİYORUZ

Kartepe Genç Akademi içerisinde bir çok meslek kursu olacağını belirten Başkan Kocaman “Uzay Gözlem Evi ile gençlerimizin ufuklarını daha geniş noktalara ulaşmasını sağlamak istiyoruz. Kartepeli çocuklarımızın geleceğine ışık tutmak istiyoruz. Bir çok kursumuz bina içerisinde olacaktır. İlçemiz genelinde bütün öğrencilerimizi buraya getirerek uzayı keşfetmesini istiyoruz. Gençlerimizin kaliteli zaman geçirmesi için çok amaçlı olarak hazırladık. Sadece hizmet verdiğimiz süre kapsamında kira ödenecektir. Duyarlılığı için mülk sahibine teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.         

ALT YAPIYA 50 MİLYON TL

Kartepemizin alt yapısı için çok ciddi yatırımlar başladığını belirten Başkan Kocaman “Gereken ihaleler yapıldı. Bir çok noktada çalışmalar başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr.Tahir Büyükakın’a çok teşekkür ediyorum. Alt yapıyla uğraşmak çok maliyetlidir. Kartepemiz her gün gelişmektedir. 50 Milyon TL’lik alt yapı yatırımı yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan Sapanca Gölü Kıyı Kenar Çizgisinin Düzenlenmesine İlişkin Hazırlanan Uygulama İmar Planı Değişikliği, Uzunçiftlik, Fatih Sultan Mehmet, Sarımeşe, Rahmiye ve Arslanbey Mahalleleri İçerisinde Hazırlanan Uygulama İmar Planı Değişikliği oy birliği ile kabul edilirken, Maşukiye Mahallesi uygulama imar planı değişikliği ve uygulama imar planı plan hükümlerine plan hükmü eklenmesi maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Kocaeli İl Müdürlüğüne tahsis edilen binanın tahsis süresi biteceğinden tahsis süresinin yenilenmesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na, Maşukiye Mahallesi uygulama imar planı değişikliği ve Çepni Mahallesi uygulama imar planı değişikliği maddeleri İmar Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi. Meclis gündemine gelen Kartepe Belediyesi taşınmazlarında kiracı olan esnaflardan pandemi desteği kapsamında alınmayan kira bedeli bir ay daha oy birliği ile uzatıldı.

Haberi Paylaş