Kartepe’de Ekim Meclisi 10 dakikada tamamlandı

Kartepe’de Ekim Meclisi 10 dakikada tamamlandı2

hizmet binası meclis toplantı salonunda gerçekleşti. Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında 7 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. Gündem maddeleri haricinde meclis üyelerinden önerge de gelmeyince Kartepe Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı 10 dakika da tamamlandı.

Meclis gündeminde yer alan Sarımeşe Mahallesi ve Karatepe Mahallesi uygulama imar planı değişikliği, Kartepe Belediyesi’ne ait Hikmetiye Mahallesi’nde bulunan iki adet binanın pandemi döneminde artan ihtiyaç nedeni ile depo olarak kullanılmak üzere Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsisi komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

Meclis gündemine gelen teklifler arasında yer alan Acısu Mahallesi uygulama imar planı değişikliği İmar Komisyonu’na, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’ne üyelik maddeleri oy birliği ile kabul edildi. Birlik üyeliğine meclis üyeleri Selami Tarakçı ve Ahmet Sağırkaya asil ve meclis üyesi Niyazi Aydın yedek üye olarak oy çokluğu ile seçildi.

 

Kartepe Belediyesi Ekim ayı meclis gündeminde yer alan 2022 Mali Yılı Performans Programı ve 2022 Mali Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na oy birliği ile havale edilirken, yasa gereği bu maddeleri görüşmek üzere meclisin 19 Ekim 2021 Salı günü saat 10.00’da toplanmasına karar verildi.

 

Haberi Paylaş