KARTEPE’DE DEZENFEKTEYE ARA VERİLMİYOR

KARTEPE’DE HER YER DEZENFEKTE EDİLİYOR (13)

BAŞKAN KOCAMAN’DAN UYARI

“REHAVET CANIMIZI YAKABİLİR”

KARTEPE’DE HER YER DEZENFEKTE EDİLİYOR

Covid-19 pandemi ile mücadeleye devam edildiğini belirten Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, son günlerde yükselen vaka sayılarına da dikkati çekerek “Kurallara uyalım, rehavet canımızı yakabilir” çağrısında bulundu.

Koronavirüs salgını ile 7/24 görev yapan belediye ekipleri, normalleşme sürecine girildikten sonra da ilçe genelinde dezenfeksiyon işlemlerine devam ediyor. Kartepelilerin ortak kullanım alanları ekipler tarafından titizlikle dezenfekte ediliyor. 

GENELGELER DOĞRULTUSUNDA

1 Haziran’dan itibaren başlayan normalleşme sürecinde İçişleri ve Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeler doğrultusunda çalışmalarına devam eden Kartepe Belediyesi ekipleri vatandaşların da takdirini topluyor. Covid-19 salgını sürecinde mesai mefhumu gözetmeden alınan önlemler birçok ilçeye örnek oldu.

TİTİZLİKLE DEZENFEKTE EDİLİYOR

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde belirlenen takvime uygun olarak dezenfeksiyon işlemlerine devam ediyor. 1 Haziran itibariyle normalleşme sürecinde yeniden açılan ortak kullanım alanları camiler, otobüsler, kooperatifler, kamu binaları, sağlık ocakları, eczaneler, taksi durakları, ATM’ler, parklar, kamuya açık alanlar, muhtarlıklar gibi pek çok alan belediye ekipleri tarafından titizlikle dezenfekte ediliyor.

YAZLIK SİNEMA GÜNLERİNDE COVİD-19 TEDBİRLERİ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın bu yaz hayata geçirdiği “Yazlık Sinema Günleri” etkinliklerinde belediye ekipleri titizlikle Covid-19 tedbirlerini uyguluyor. Ertuğrul Gazi Mahallesi Kanal Park içerisinde Kartepelilerin büyük bir ilgi ile takip ettiği film gösterimleri öncesinde ve sonrasında belediye ekipleri tarafından alan içerisi dezenfekte edilerek, sosyal mesafe ve maske kuralları titizlikle uygulanarak kontrol ediliyor.

ÜZMEMEK VE ÜZÜLMEMEK İÇİN

Çok basit önlemlerle Koronavirüs’ün yayılmasını engellemenin mümkün olduğunu belirten Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Bakanlıklarımız tarafından gönderilen genelgeler titizlikle uygulanmaktadır. Son günlerde artan rakamlar tedbirlere tam anlamıyla uymadığımızı gösteriyor. Unutmayalım, rehavet can alabilir. Önlemler basit ama hayat kurtarabilir. Sevdiklerimizi üzmemek ve üzülmemek için biraz daha sabırla tedbirlere bağlı kalalım” açıklamasında bulundu. 

Haberi Paylaş