Kartepe’de Bayram Coşkusu

340023603_908294530400424_7415179163324117468_n

 

           

 

Ramazan Byarmamı münasebetiyle Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Kent Bayramlaşması bayramın birinci günü gerçekleştirildi. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Kent Bayramlaşmasına AK Parti Milletvekili Sami Çakır, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve Kartepeliler katıldı. 

                   

Kent Bayramlaşmasında konuşan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Ramazan Ayını daha geride bıraktık. Rabbim ibadetlerimizi kabul eylesin. Çok zor ve buruk bir Ramazan Ayı  geçirdik. 6 Şubat tarihinde 11 ilimizi etkileyen deprem nedeniyle hepimizde bir burukluk vardı. Orada yaşayan hemşehrilerimizin acılarını paylaşarak bir Ramazan ayı geçirdik. İnşallah birlik ve beraberliğimiz daim olsun” dedi.  

                  

Kent Bayramlaşmasında kürsüye gelen AK Parti Milletvekili Sami Çakır, “Ramazan ayını tamamlayarak bayrama ulaştık. Bayramlar birliğin, kardeşliğin, mutluluğun paylaşıldığı günlerdir. Bizim bayram kültürümüz başlı başına özeldir. Bayramlarda kabirleri ziyaret ederiz. Dedelerimizden bizlere kalan kültürel mirasımızı çocuklarımıza aktarıyoruz. Depremin acılarını sarmaya çalıştık. Deprem milletimizin ne kadar kadirşinas olduğunu bir kez daha gösterdi. 17 Milyon insanımızı doğrudan tüm ülkemizi etkileyen bir deprem yaşadık. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe  belediyelerimiz yaşanan acıların sarılmasında çok çalıştılar” açıklamasında bulundu. Konuşmaların ardından bayramlaşma gerçekleştirildi

 

                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş