KARTEPE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN BAHAR ŞENLİĞİ

KARTEPE MÜFTÜLÜĞÜNDEN BAHAR ŞENLİĞİ (3)

Kartepe Belediyesi’nin desteği ile Kartepe İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 4-6 Yaş Kur’an Kursu 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Şenliği’nde çocuklar gönüllerince eğlendiler.

Kartepe Belediyesi’nin desteği ile Kartepe Müftülüğü 4-6 Yaş Kur’an Kursları 10.yıl etkinlikleri Meşelik Park’ta gerçekleştirildi. Programa Kartepe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, birim müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

DEĞERLERİMİZ ÖĞRETİLİYOR

Program Merkez Park Kur’an-ı Kerim Kursu’ndan Yusuf Bayraktar’ın tilaveti ile başladı. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Burada olmak büyük bir mutluluk. Dinimizin temellerinin atıldığı 4-6 yaş aralığıdır. Ağaç yaşken eğilir. Sadece dinimiz öğretilmiyor. Ahlak, vatan sevgisi, iyi insan olmayı öğretiyoruz. Bu dünyaya geliş amacımız olan değerleri öğreniyor. Hocalarımız bunu öğretenlerden, buna destek veren velilerden Allah razı olsun. Evlatlarımızın her zaman yanında olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” dedi.   

TEMEL EĞİTİM VE İYİ AHLAK

Kartepe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı ise “Birçok programa katılıyoruz. Hiç biri bu kadar heyecanlandırmıyor, mutlu etmiyor. Evlatlarımızın güzel eğitim aldıklarını görmek bizleri memnun etmektedir. Kur’an Kurslarımızda evlatlarımıza sadece Kur’an-ı Kerim öğretilmiyor. Geleceğe hazırlık noktasında temel eğitimlerin hepsi verilmektedir. Memleketimizin gönlünde Allah sevgisi olan evlatlarımıza ihtiyacı vardır. İnşallah evlatlarımızı en iyi yerlerde görmeyi Allah hepimize nasip etsin” açıklamasında bulundu.    

 

SURELERİ OKUDULAR

Bahar Şenliğinde “dört yaşındayım” şiirini Acısu Kuran Kursu öğrencilerinden Hanne Lale Yılmaz okurken, Ertuğrul Gazi Kuran Kursu öğrencilerinden Hatice Buğlem Akbaba Fil suresini, Alya Şura Tuna Kurayş suresini, İnci Betül Yıldız Maun suresini ve Ensar Taş Kevser Suresini okudular.  Rahmet Kuran Kursu öğrencilerinin okudukları Cuma ilahisi sonrasında Fatiha suresi ve anlamını Rahmet Kuran Kursu öğrencileri hep birlikte okudular.

 

HER KURSTAN KATILIM

Rahmet Kuran Kursu’nda eğitim gören çocuklar Peygamber (s.a.v) güzel sözlerini okurken, Zeynep Hafsa Hoşoğlu Kafirun suresini, Miraç Yufus Nasr suresini, Zümra Balıkçı Leheb suresini okudular.  Eşme Kuran Kursu öğrencileri “Bir Gül Aldım” elime ilahisini seslendirirken, Merkez Park Kuran Kursundan Miraç Palaz’dan Ayetel Kürsi ve anlamını okudu. Dumlupınar Selimiye Kuran Kursundan Ömer Asaf Yazar Ezan Duasını, 17 Ağustos Kuran kursu öğrencileri Yüce Kitabım ilahisini hep birlikte seslendirdiler.

 

HEP BİRLİKTE DUA ETTİLER

Uzuntarla İbrikdere Mahallesi 4-6 yaş kursu öğrencilerinin asker gösterisi ve birlik şarkısını okuması sonrasında İstiklal Marşı şiirini Rahmiye Kursu öğrencilerinden Zeynep Yücel okudu. Dumlupınar Selimiye Kuran Kursu öğrencilerinden Zeynep Kılı felak suresini, Fatma Hümeyra Aktaş ise Nas suresini okudular. İbrikdere Mahallesi Uzuntarla Kuran Kursundan Betül Demirtaş’ın duası ile program sona erdi.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş