Kartepe Metro Hattı güzergahı belli oldu

380104349_854684552922851_7386007808900548557_n

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Körfez Yarımca- Kartepe Metro Hattı Projesi’nin güzergahını paylaştı. Körfez, Derince, İzmit ve Kartepe’de metronun geçeceği yerler ve istasyonlar belli olurken, ulaşım rahatlayacak.
Kocaeli buyukşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın sosyal medya hesabından Kartepe Metro Hattı Projesi’nin güzergahını paylaştı. Haritada metro hattının geçeceği güzergah ve metronun duracağı istasyonlar yer aldı. Yeni metro hattı ile birlikte Körfez ile Kartepe arasındaki toplu ulaşıma konfor gelirken, trafikte de rahatlama yaşanacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın sosyal medya paylaşımında Resmi Gazete’de yayınlanan kararı da paylaşarak, şu açıklamada bulundu
“Kocaeli Ulaşım Master Planımızda yer alan ve bir süredir üzerinde hassasiyetle çalıştığımız Körfez Yarımca-Kartepe Metro Hattı Projemiz Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şehrimiz ve kıymetli hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.”

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş