Kartepe Kuyumculuk 3 bin kişiye aşure dağıtıldı

Kartepe Kuyumculuk 3 bin kişiye aşure dağıtıldı1

Kocael Kartepe  İstasyon Mahallesi’nde hizmet veren Muhammed Duman ile Murat Yılmaz’ın işletmeciliğini yaptığı Kartepe Kuyumculuk geleneksel hale getirdiği aşure dağıtımını işletmesinin önünde gerçekleştirdi. siyasiler, esnaf ve vatandaş yoğun ilgi gösterdi. 3 bin kişiye aşure ikram eden işletme sahipleri, herkesin Muharrem Ayını kutladı.

aşure ikramına Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Balaban, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, CHP Kartepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk ve BBP Kartepe İlçe Başkanı Ali Oktay,Kocaeli kulup yönetim kurul uyesi Abidin akyol  Ak Parti Kartepe İlçe Yöneticileri,murat yılmaz ilhan sakinfaruk demiral  Meclis Üyeleri, Kartepeli esnaflar ve vatandaşlar katıldılar..

İşletme sahiplerinden Muhammed Duman; “Birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşmanın sembollerinden olan mübarek Aşure Günü’ne bir kez daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Hemşehrilerimize aşure ikramında bulunuyor, hep birlikte soframızın bereketini paylaşıyoruz. Cenab-ı Hakk birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Mübarek Aşure gününde tuttuğumuz oruçları kabul eylesin. Milletimizin ve tüm İslam âleminin Aşure Günü’nü tebrik ediyorum” dedi

Facebook Yorum

Haberi Paylaş