KARTEPE CHP MECLİS ÜYESİ HASAN BAYRAK’TAN HİBE FİDE

KARTEPE CHP MECLİS ÜYESİ HASAN BAYRAK’TAN HİBE FİDE1

 CHP’Lİ BAYRAK  KOCAELİ GENELİNE 150 BİN HİBE FİDE DAĞITTI

CHP Kocaeli Gençlik Kolları öncülüğünde gerçekleşen fide dağıtımına vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Dağıtılan fideler içerisinde ise en çok rağbet gören domates ve salatalık oldu. Kartepe’de gerçekleşen fide dağıtımına CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar ve yönetimi, CHP Kartepe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Keskin ve yönetimi, CHP Grup Sözcüsü Yakup Kalmuk, CHP Kartepe İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Meclis Üyesi Ayla Aydın Demir, CHP Meclis Üyesi Sabri Soyer, CHP Meclis üyesi Hasan Bayrak ve CHP’li gençler katılım sağladı.

CHP Heyeti tüm Kocaeli genelinde yapacağı fide dağıtımına, Kartepe İstasyon Mahallesinde start verdi. Fide dağıtımında patlıcan, domates, sivri biber ve salatalıktan oluşan 15 bin fide dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtım sonrasında açıklamada bulunan CHP Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Av. S. Zeki Karakadılar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Öncelikle bizlere bu organizasyonu gerçekleştirmemizde büyük katkı sağlayan Kartepe Belediyesi CHP Meclis Üyesi Eşme Tarım’ın sahibi Hasan Bayrak Abimize teşekkür ediyoruz. Bize binlerce sebze fidesi  hibe desteği sağladı.

ÇİFTÇİMİZE DESTEK VERMEK İSTEDİK

Hem genel tarım politikaları, hem de yaşanan salgın nedeniyle tüm sektörlerde olduğu gibi tarımda da çiftçinin büyük sıkıntılar yaşadığını belirten BaşkanKarakadılar, “Üreten belediye vizyonuyla tüm Türkiye’de verimli fide desteği projelerini devam ettiren CHP’li belediyelerimiz gibi bizler de gençlik kolları olarak üretime ve çiftçimize destek vermek istedik. Kartepe’den başladık ancak tüm ilçelerdeki çiftçilerimizin de hakkı olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla ilçe örgütlerimizle bir araya gelerek, kent genelindeki tüm çiftçimizin bu fırsattan adil bir şekilde yararlanmasını sağlayacağız. Biliyoruz ki geleceğimizi üretmek kurtaracak. Kocaeli’ndeki tüm vatandaşlarımıza fidelerimiz bereketli olsun” dedi.

TURİZMİN VE TARIMIN İÇ İÇE OLDUĞU BİR İLÇE

CHP Kartepe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Keskin ise; “Kartepe sanayinin, turizmin ve tarımın iç içe olduğu ender ilçelerden biri. Bizler de tarımın daha etkin olduğu ilçe olan Kartepemizden başlamak istedik bu organizasyona. Pandemi ile birlikte toprağın, üretimin kıymetini bir kez daha anladık. Genç- yaşlı, kadın-erkek demeden topraklarımızı değerlendirmek için kollarımızı sıvadık. İnanılmaz güzel bir kalabalık ve ilgiyle karşılaştık. Vatandaşlarımız bu konuda oldukça duyarlıydı. Organizasyona destek sağlayan, katılan ve bizleri alakasıyla onure eden herkese teşekkür ediyor, fidelerimizin Kartepemize bereket getirmesini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu

Haberi Paylaş