Kandıra Sapağı’nda çalışmalar hızlandı

DCIM100MEDIADJI_0021.JPG

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit trafiğinin en önemli ve yoğun noktalarından biri olan Kandıra Sapağı’na neşter vuruyor. Trafik akışının daha akıcı ve düzenli olması için yapılan çalışmaların, okullar açılmadan kısa sürede tamamlanması için yoğun bir tempo sürüyor. Bölgede, terasman ve refüj bordür, kazı dolgu ve altyapı çalışmaları devam ediyor.

DÖNEL KAVŞAK KALDIRILDI

Büyükşehir Belediyesi ekipleri Kandıra Sapağı’ndaki çalışma kapsamında dönel kavşağın olduğu bölgedeki sinyalizasyon sistemini ve dönel kavşağı kaldırdı. Bölgede yapılacak ilave düzenlemelerle bölgedeki trafik yükünün önemli bir miktarda azaltılması hedefleniyor.

BAĞDAT CADDESİNDEN D-100’E ÇIKIŞ KOLAYLAŞACAK

Şehit Rafet Karacan Bulvarından gelen şerit sayısı kavşak bölgesinde 6’ya çıkarılacak. 4’ü Yahya Kaptan istikametine doğru, 2’si ise D-100’e dönüş yapmak isteyenler tarafından kullanılacak. Bağdat Caddesi’nden kavşağa gelen yolda şerit sayısı 2’den 3’e çıkarılacak. Böylelikle Bağdat Caddesi istikametinden özellikle D-100’e çıkışlar kolaylaştırılacak.

DEMOKRASİ CADDESİ TRAFİĞİNE DE ÇÖZÜM OLACAK

Kavşağın Demokrasi Caddesi bağlantısında da önemli değişikler yapılacak. Bölgedeki pasif yeşil alanlar da kullanılarak kavşak geometrisi iyileştirilecek ve trafik kapasitesi arttırılacak. D-100’den gelen araçlar Demokrasi Caddesine iki şeritle bağlanabilecek. Bu güzergahtan kavşağa gelen araçlar ise trafik ışıklarında artık dört sıra halinde bekleyebilecek, o bölgedeki şerit sayısı artırılacak.

D-100’E YENİ CEPLER YAPILACAK

Ayrıca çalışmalar kapsamında D-100 üzerinde otobüs durakları için de cep yapılacak. Böylelikle D-100 üzerindeki durak karmaşası da sona erecek.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş