İSKENDEROGLU “HAYIRDIR BEN ADAYKEN KIMSE YOKTU “

242320250_248404087198307_4328764778432697207_n

Hatırlanacağı üzere CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı ve il yönetimi bir süre önce mevcut ilçe başkanı Tevfik Mayda ve yönetimini, yetersiz kaldıkları gerekçesiyle görevden aldı. Mayda’nın göreven alınmasının ardından CHP Kartepe‘ye kayyum yönetimi atanmış ve ilçe kongresinin 2 Ekim Cumartesi günü yapılacağı ilan edilmişti. İlçe Başkanlığı için aday olacak isimlerden olan Murat İskenderoğlu, adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili konuşan İskenderoğlu, şu ifadeleri kullandı:

 

 

“Ben zaten 6 ay dan bu yana ilçe başkanlığına aday olarak dolaşıyorum. Aday olarak dolaşmaya başladığımda ortada kimse aday yoktu. Tevfik Mayda ile de görüştüm ‘Sizden sonraki dönem için çalışmaya başlacağım’ diye. Mayda’nın da haberi vardı. Sadece son günlerde olağanüstü bir durum gerçekleşti, tek fark bu. İlçe başkanlığı benim zaten uzun zamandan bu yana çalıştığım bir konu.

Başkan olabileceğimi, seçimi kazanabileceğimi düşündüğüm için ilçe başkanlığına adayım. Tabanda da karşılığım olduğumu görüyorum. İzmit‘te gençlik kollarında, partinin çeşitli komisyonlarında çeşitli görevler aldım. Büyükşehir Belediyesinden emekliyim; bir süre ara vermiştim siyasi çalışmalara bu nedenle. Hem çalışıp hem de siyasete zaman ayırmak çok mümkün olmuyor çünkü. Ben bölgeyi toparlayacağıma inanıyorum, bu nedenle adayım.”

 

MURAT İSKENDEROĞLU KİMDİR?

1965 Samsun doğumlu.
İzmit Lisesi’nden mezun.
Kocaeli Üniversitesi, Kimya Bölümünü bıraktı.
1981 yılından bu yana Kocaeli’de, 2000 yılından beri Suadiye’de ikamet ediyor
CHP’nin pek çok kademesinde ve çeşitli STK’larda görev aldı.
Halk oyunlarıyla uğraşıyor;
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Antrenörlüğü yaptı,
Türkiye Halk Oyunları Ulasal Hakemi,
Eski dönem Halk Oyunları İl Temsilciliği yaptı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden emekli
Evli ve 2 çocuk babasıı

Facebook Yorum

Haberi Paylaş