İlçe Jandarmasından Kaymakam ve Başkan’a ziyaret

İlce Jandarmasın'dan Kaymakam ve Başkan a ziyaret1

Türk Jandarma Genel Komutanlığı’nın 184. Kuruluş yıl dönümü yurt genelinde çeşitli etkinlikle kutlandı. Kartepe İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Özkan Bakır ve beraberinde İlçe Jandarma personeli, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 184. yıl dönümü dolayısıyla Kartepe İlçe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı ve Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman’ı makamlarında ziyaret ederek günün anısına hediye takdim etti.

Ziyaretlerde Kaymakam Yamlı ve Başkan Kocaman’a faaliyetleri hakkında bilgi veren Kartepe İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Özkan Bakır, “184’üncü kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Böyle büyük ve onurlu bir ailenin üyesi olmaktan her zaman gurur duydum, ömrüm boyunca da duyacağım. Sizlere de desteklerinizden ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kartepe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, “Jandarma Teşkilatı ülkemizin ve milletimizin huzuru ve güveni için canı pahasına büyük bir fedakârlık ve üstün bir görev anlayışıyla hizmet etmekte. Vatan savunmasında, bölünmez bütünlüğümüzün korunmasında, ülkede huzur ve güvenliğin sağlanmasında üstün bir hizmet anlayışıyla görev yapan Jandarma Teşkilatımızın bundan sonra da üstlendiği zorlu görevi başarıyla sürdüreceğine yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle Jandarma Teşkilatı’nın 184. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, bu vesile ile görevleri başında hayatını kaybeden kahraman şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, Jandarma Teşkilatı’na görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Bu anlamlı günde yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek Bakır ve beraberindeki heyete teşekkür eden Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, ” Bu hoş ziyaretin vesilesiyle 184 yıldır vatandaşlarımızın güvenliği için vatan ve millet aşkıyla çalışan tüm jandarma teşkilatımızın Jandarma Kuruluş yıldönümünü içtenlikle kutluyorum. Bu vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, görevlerini başarıyla sürdüren Jandarma Genel Komutanlığı mensuplarına başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş