Gardaşlık buluşmasına sivaslılar seka kampına akın ettiler

Gardaşlık buluşmasına sivaslılar seka kampına akın ettiler 1

Kocaeli Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen ve 12 saat süren ‘Gardaşlık Buluşması’nda il protokolünün yanı sıra binlerce kişi ağırlandı.

Kadir Zortaş başkanlığındaki Kocaeli Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Gardaşlık Buluşması’ büyük bir coşkuya sahne oldu. Kartepe Seka Kamp Mesire Alanı’nda düzenlenen etkinlikte ‘Haydi Gardaş sen de gel’ denilerek çok sayıda vatandaş ağırlandı. Programda sabah saat 10.00 itibariyle vatandaşlar alana gelmeye başladı. Çevre illerde bulunan Sivaslılar da etkinliğe katıldı. Başta Kocaeli, Sakarya ve Yalova olmak üzere İstanbul’da ve Ankara’dan gelenler de oldu.

Sivas’tan özel getirilen 1580 kilo Sivas köftesinin katılımcılara ikram edildiği programda mangallar hazırlandı. Dernek Başkanı Kadir Zortaş da pişen köftelerden davetlilere ikramda bulundu. Şenlikte ayrıca Sivas’a özgü sergilenen ürünler satışa sunuldu. Davetliler arasında Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve Kocaelispor Başkanı Engin Koyun yer alırken Sivas dernekleri ve çok sayıda vatandaş da programa katıldı.

Buluşmada söz alan Dernek Başkanı Kadir Zortaş, “Emeği geçen, katkı veren ve buraya kadar gelen herkese teşekkür ederim. Geçtiğimiz yıl programımız yine bu kadar güzel geçti ve bu yıl yine rekor katılım yapıldı. Bize destek veren Tahir Başkan’a ve ilçe belediyelerimizin başkanlarına ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi. Kısa bir konuşma yapan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk ise Sivaslı olmaktan gurur duyduğunu, 4 Eylül Sivas Kongresi birlikteliğinin her daim sürmesi gerektiğini belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise, “Biz böyle sımsıkı birbirimize bağlı olduğumuz sürece sırtımız yere gelmez. Bakın bütün dernek başkanlarımızın hepsi geldi. Bir kuşağımız ‘Sivaslıyım ama Kocaeli’de yaşıyorum’ diyor. Sonraki kuşağımız ise ‘Kocaeliliyim’ diyecek. Kocaeli olarak çok şanslıyız. Bu etkinliğin devamı olarak Sivas’a da giderek orada Kocaeli’yi tanıtalım. Afet zamanında da bütün derneklerimiz bizi yalnız bırakmadı.” ifadelerinde bulundu.

Buluşmada söz alan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, “Burayı bir gelincik tarlasına çeviren bu gönül sofrasında buluşmak bizi mutlu etti. Sivas’a giderek de özlem gidermeliyiz. Bir teşekkürü de Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a etmek istiyorum” dedi. Etkinlikte ayrıca Kocaeli Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kadir Zortaş tarafından Başkan Büyükakın’a Sivasspor forması ve 2 adet Kangal yavrusu hediye edildi.

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş