FİNAL EĞİTİM KURUMUNDAN İNDİRİM

FİNAL EĞİTİM KURUMUNDAN İNDİRİM1

Sanayi Kenti Kocaeli olarak anılan kentimizi ‘ Eğitim Kenti’ne çevirmek adına güçlü adımlar atarak Türkiye’nin aydınlık gençlerine eğitim bursu sağlayan İzmitBelediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Final Okulları Kocaeli Kampüsü ile protokol imzaladı. Bu kapsamda İzmit Belediyesi çalışanlarının çocukları Final Okulları’nda eğitim görmek istediği takdirde yüzde 50 eğitim bursu ayrıcalığından yararlanacak. İmza töreninde; Final Okulları Kocaeli Kampüsü adına Kurucu Genel Müdürü Emin Polat, kurucu üyeleri Celalettin Gür ve Mehmet Çuhadar ile kampüs müdürü Gözde Varol hazır bulundu. Törende İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e; başkan yardımcıları Dilek Yalçın ve Emirşah Torun, basın danışmanı Cem Şakoğlu, koordinatörleri Hakan Yalçın ve Ozan Aksu eşlik etti

Önce İzmit Belediyesi çalışanları ile eğitim desteğine başlanıldığını, İzmit halkı içinde projelerin geleceğini belirten İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Eğitim bizim için kıymetli. Toplumların her anlamda eğitilmesi ve bu konuda da kalitesini ispatlamış kurumlarla işbirliği içinde olmak çok önemli. Bu vesileyle de bugün nezaket ziyareti yapalım dedik. Geçen hafta Final Okulları yöneticilerimiz, kurucu üyemiz, değerli okul müdürümüz, değerli hocalarımız bizleri ziyaret etmiş ve ‘İzmit Belediyesi çalışanları bizim için ayrıcalıklı. Onların çocuklarına eğitim bursu vermek isteriz’ diyerek çalışma arkadaşlarımıza ayrıcalık teklif etmişlerdi. Biz de eğitime destekle ilgili programımıza önce kendi evimizden başlamak istedik.

Bu imkanları önce kendi çalışanlarımıza sunmak adına Final Okulları’yla eğitim bursu konusunda bir protokol imzalıyoruz. Protokolle bizim çalışanlarımızın çocukları Final Okulları’nda eğitim gördüğü takdirde yüzde 50 eğitim bursu alacak. Bu sayede önce kendi çalışanlarımıza sonra da toplumun diğer katmanlarına eğitim desteği vermekle ilgili çalışmalarımızı kuvvetlendirmiş olacağız. Final Okulları’nın kıymetli idarecilerinin, öğrencilerinin yer almış olduğu böyle güzel bir ortam, eğitim sistemindeki ortaya koydukları fark ve kalitesinden de bizler faydalanmış olacağız. Sevgili hocalarımıza ve kurucu üyelerimize tüm İzmit Belediyesi çalışanlarının çocukları adına teşekkür ediyorum. Protokolümüz hayırlı olsun, başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye’nin geleceğini şekillendirmede vermiş olduğu destek için İzmit Belediyesine teşekkürlerini sunan Final Okulları Kocaeli Kampüsü Kurucu Üyesi Celalettin Gür, “İşimiz eğitim. 41 yıldır eğitim sektöründeyiz. Ülkemizin geleceğini şekillendiriyor, insana değer veriyoruz. Bu çocuklarımız Türkiye’nin geleceği. Final Okulları olarak eğitimi eğitim gibi yapmaya çalışıyoruz, sizlerden de destek bekliyoruz” şeklinde konuştu. Kocaeli’nin ‘Sanayi Kenti’ imajından sıyrılacağını ve eğitim vizyonunu her yerde hissedecek olmanın haklı heyecanını hissettiğini belirten Final Okulları Kocaeli Kampüsü Kurucu Genel Müdürü Emin Polat ise “Sanayi şehri Kocaeli’ye en büyük yatırımın eğitim olduğuna inanıyoruz” diyerek başkan Hürriyet’e ziyaretleri ve protokol için teşekkür etti.

 

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş