Eski ANAP’lılar 9. kez buluştu

339125468_481682697422516_950451167967384552_n

Anavatan Partisi’nde (ANAP), eskiden görev almış olan isimler geleneksel iftarlarını bu yıl da yaptı. 9. kez yapılan iftarda ANAP’ın eski vekili, il, ilçe başkanları ve partililer yer aldı.

Ülke siyasetinde tek başına iktidar görebilen nadir siyasi partilerden biri olan ANAP, 1983 yılından 1991 yılına kadar tek başına iktidarken 1996 – 2002 yılları arasında ise çeşitli koalisyon hükumetlerinde söz sahibi oldu. Turgut Özal ile birlikte siyaset sahnesinde yerini alan ANAP, 2009’da siyaset sahnesinden çekildi. Partinin siyasi hayatı son bulsa da partide görev almış isimler arasındaki bağ kopmadı. O günlerde ANAP Kocaeli Teşkilatı’nın milletvekilliğini, il başkanlığını, ilçe başkanlığını yapmış olan ve parti için emek harcamış isimler İzmit Geçit Restoran’da organize edilen iftarla bir araya geldiler. İftarda bir araya gelen isimler özlem oruçlarını açtı sohbet ettiler.

VEKİL, İL, İLÇE BAŞKANLARI KATILDI

ANAP Kocaeli Milletvekili Sefer Ekşi ev sahipliğinde dokuzuncusu düzenlenen iftar programında yer alan isimler geçmiş dönem Uzunçiftlik Belediye Başkanı Musa Coşkun, Maşukiye Kurucu Belediye Başkanı Recep Yazıcı, İl Başkanı Mustafa Elbasan, Halit Sağır, İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Durumer, İl Başkanvekili Mükerrem Ocakoğlu, Gebze İlçe Başkanı Nasrettin Savaş, Körfez İlçe Başkanı Kadir Sönmez, Metin Yılancı, Ahmet Güveli, Ali Yılmaz, Kenan Yazıcı, Yaşar Keskin, Mehmet Askerikurt, Mehmet Özlü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Fevzi Canbaz oldu. Vekil Ekşi, davetine katılanlarla yakından ilgilendi.

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş