Erdoğan’a oy vermem diyen Aras seçim için sahaya indi

339532465_1447145969388721_9165260695590479920_n

Yeniden Refah Partisi’nden Kocaeli milletvekili adayı olarak gösterilen ve “Erdoğan’a oy vermem” açıklamasıyla gündem olan Mehmet Aras’ın ne yapacağı kamuoyu tarafından merakla bekleniyordu. Mehmet Aras seçim çalışmaları için sahaya indi.

Aras “Erdoğan’a oy vermem” söyleminin ardından ilk önce sosyal medya hesaplarından; “Ortaya koyduğumuz görüşler ortadadır. Fakat genel başkanımızı yalnız bırakmayacağız” açıklamasını yaptı. Ardından milletvekili adayları Maşallah Söğüt ve Hakan Uzun ile Kandıra’ ya seçim çalışması yapmaya gideceğini duyurdu. Sonrasında Karaağaç köyü muhtarlığı tarafından düzenlenen geleneksel köy iftarına katıldı.

Ardından Kandıra’ ya giden Mehmet Aras, Maşallah Söğüt ve Hakan Uzun Kandıra’yı karış karış gezdi. Sahura kadar ışık gördükleri her kapıyı çalan milletvekili adayları, yeri geldi halkı dinledi, yeri geldi kahvehanelerde halka hitap etti. Yeri geldi sokaktaki vatandaşa partilerinin projelerini anlattı. Partinin Kandıra ilçe başkanı Levent Gödek ve yönetimi çalışmaya güçlü bir şekilde destek oldular. Kandıranın genç başkanı Gödek’e hemşerilerinin gösterdiği sevgi görülmeye değerdi. Sahura kadar Kandıra’yı mahalle mahalle gezen adaylar halktan büyük ilgi gördüler.

Mahalle muhtarları tarafından ilgiyle takip edilen Mehmet Aras muhtarların ricası üzerine köy kahvelerinde sandalye üzerine çıkarak konuşmalar yaptı. Muhtarlar Aras’ın konuşmalarını cep telefonu ile kaydetmeyi ihmal etmediler. Aras Yeniden Refah Partisinin meclise güçlü bir şekilde girebilmesi için Kandıralıların desteğini istedi. Aras Kandıra halkına partisinin logosunu hatırlattı oy pusulasındaki yerlerini gösterdi. Halk ziyareti sırasında Kandıralı eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç ile de karşılaşan Aras, Dinç ile bir sure sohbet etti.

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş