ENGİN KOYUN: “HEDEFİMİZ SÜPER LİG’E ÇIKMIŞ BİR KOCAELİSPOR’DUR”

ENGİN KOYUN “HEDEFİMİZ SÜPER LİG'E ÇIKMIŞ BİR KOCAELİSPOR’DUR”1

 

İŞte Engin Koyun’un açıklamaları: “Köklü ve şanlı bir tarihe sahip olan Kocaelisporumuzun uzun süre Başkanvekili olarak yönetilmesinin deplasman maçlarında, yaptığımız ziyaretlerde ve temsil noktasında uygun olmadığını gördük. Seçilmiş ve uyumlu bir şekilde çalışan yönetim olarak kalan yılı böyle devam ettirebilirdik. Yönetim olarak bu durumun Kocaelispor markasına zarar vereceğini düşündük.   Valiliğimizden gerekli izini alarak, yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla olağanüstü kongre kararı aldık. Kongre kararı aldığımız günden bu yana 100’ün üzerinde değerli ismin yönetime girmek istemesi Kocaelisporumuzun geleciği açısından sevindirici olmuştur

.

Başkanımız Hüseyin Üzülmez’in rahatsızlığından dolayı Başkanvekili olarak yetkileri devraldık. Siz değerli kongre üyelerimizin nezdinde sayın Başkan Üzülmez’e ve hastalarımıza da acil şifalar dilerim. Yönetim kurulumuzda gerekli görev değişikliklerini ivedi şekilde yaptık. Kısa orta ve uzun vadeli projeler oluşturduk. Yönetimimiz içinde transfer komitesini oluşturduk. İlk icraat olarak şanlı takımımızın başına dünya ve Türkiye markası olan teknik direktör Mustafa Reşit Akçay’ı getirerek büyük bir iş başardık. Bu transfer ile ulusal basında da yer bularak camiamızın ne kadar büyük bir camia olduğunu gösterdik. Çünkü biz onurluyuz gururluyuz Kocaelisporluyuz.

Transfer komitemizin titiz çalışmaları sonucunda ligin devre arasında Akhisarspor’dan Musa Nizam, Kaçiörengücü’nden Mustafa Tahir Babaoğlu, Altay’dan Yılmaz Özeren’i ve son olarak şehrimizle ve Kocaelisporumuzla özdeşmiş olan muhteşem Süleyman lakaplı Burak Süleyman gibi usta ayakları transfer ettik. Bu transferlerden sonra 1. Lig yolunda umutların çok arttığını ve şehrimizin havaya girdiğini görmekteyiz. İnşallah bu yolun sonu şampiyonluk.

Kocaelisporumuz ikinci devreye iyi bir başlangıç yapmıştır. Şu an 52 puanla 3.sıradayız. Play-Off’a kalacağımızdan ve 1.Lig’e çıkacağımızdan yönetim kurulu olarak hiçbir şüphemiz yoktur. Bizler inandık sizler de inanın bu şehrin markasına Kocaelisporumuza hep birlikte sahip çıkalım. Öncelikle 1.Lig ve sonra Süper Lig yolunda durmak yok gollere devam Kocaelispor’umuz Çayırova’dan Karatepe’ye, Kandıra’dan Karamürsel’e tüm Kocaeli şehrinin takımıdır.

Kocaelisporumuz siyaset üstüdür. Bu kentin en önemli markasıdır. Bu bilinçle çalışmalarımızı yaptık yapmaya devam ediyoruz. Hep birleştirici olduk, insan kurum ayırımı yapmadık. Kısa sürede birçok ziyaretlerde bulunduk. Mecliste grubu Bulunan siyasi partilerimize ziyaretler yaparak başkanlarına Kocaelispor’umuzla ilgili bilgileri ilk ağızdan aktardık. Kocaelispor’umuzun kapılarının herkese sonuna kadar açık olduğunu söyledik. Kocaelispor tarihinde bir ilki gerçekleştirdik. Kucaklayıcı ve daha katılımcı bir anlayışla kentimizin batı yakasında aidiyet duygusuyla ziyaret ettik.  Gebzeticaret odası başkanımızla ve Gebze basınıyla temaslarda bulunduk. Bizim için  İzmit ilçesi veya Kartepe ilçesi neyse Gebze ilçesi aynıdır dedik bir tam günümüzü Gebze’ye ayırdık ve bundan sonraki günlerde de Gebze ve diğer ilçelerimizde ziyaretlerimize devam edeceğiz. Olağanüstü kongreden hemen sonra kurumsallaşma anlamında ivedi şekilde çalışmalara başlayacağız gerekli durumlarda profesyonel destekler alacağız.

Allah nasip ederse hedefimiz borçsuz şekilde Süper Lig’e çıkmış bir Kocaelispor’dur. Her vakitte sıkıştığımızda Kocaeli Büyükşehir Başkanımızın kapısına gitmemeliyiz. Bu yolda şirketleşmeden geçmektedir. Daha önce kurulmuş bir şirket olduğunu öğrendik onunla ilgili gerekli inceleme ve çalışmalar yapılarak uygunsa onunla uygun değilse de yeni bir şirket kuracağız. Kalan borçlarla ilgili en kısa sürede yapılandırmalar yapılacaktır. En önemlisi kent merkezinde Kocaelispor’umuza yakışır bir kulüp lokali binası yapmaktır. Bunun için de sayın Tahir başkanımızdan olur aldık. Bu kongreye kadar herhangi bir futbolcumuza teknik ekibimize personelimize esnafımıza borcumuz yoktur. Ödemelerimiz zamanında yapılmaktadır. Maç pirimler maçtan en az iki gün önce hesaplara yatmaktadır. Maç başı alacaklarının yüzde otuzunu ödedik lig sonunda bizden alacaklı futbolcumuz kalmayacaktır.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın’a huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederiz. Kocaelisporumuzu seven bir Büyükşehir Belediye Başkanına sahibiz. Bugüne kadar tüm istediklerimize karşılık verdi, desteklerini bizden esirgemedi. Ne zaman yanına gitsek bizleri boş çevirmedi. Kocaelisporumuzu eski günlere dönmesini herkesten çok istiyor. Her daim gücünü bize hissettirdiği için Tahir Başkanımıza teşekkür ederim. Bir teşekkür de cefakar şanlı seyircimize ve taraftar grubumuz Hodri Meydan’a gelsin. Buna rağmen içeride ve deplasmanda oynadığımız maçlarda imkanlar çerçevesinde bizleri pandemi sürecinden dolayı her maç bir kişi eksik oynuyoruz yalnız bırakmadıkları için en büyük alkış ve teşekkürü onlara

Hesap verilebilir bir Kocaelispor istiyoruz. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız koltuklarında boş oturmuyor, ciddi destekler veriyor. Bir hayalimiz var Süper Lig’e çıkmış bir Kocaelispor! Bir hayalimiz var kurumsal kimliği ön plana çıkmış bir Kocaelispor! Bir hayalimiz var borcu olmayan bir Kocaelispor! Bir hayalimiz var alt yapısıyla Türkiye’ye örnek bir Kocaelispor! Bir hayalimiz var Avrupa kupalarında ülkemizi temsil eden bir Kocaelispor! Bir hayalimiz var milli takımımızı kendi tesislerinde misafir eden bir Kocaelispor. Ve unutmayalım ki; Tarih şampiyonları yazar. Bundan önceki Başkanlarımıza şükranlarımızı sunuyor, hayatta olmayanlara rahmet diliyorum. Gelin, bu şehrin markasını hep birlikte Süper Lig’e taşıyalım. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum

Facebook Yorum

Haberi Paylaş