Eldoğan, İzmit’i Türkiye’nin örnek ilçesi yapmak istiyor.

WhatsApp Image 2023-10-18 at 19.05.37

Bir süre önce, İzmit Belediye Başkanlığına aday olacağını duyuran ve saha çalışmalarına başlayan Yalçın Eldoğan, önceki gün İyi Parti İl Başkanı Nusret Acur ile bir toplantı yaptı. Eldoğan, bu toplantıda İzmit’i Türkiye’nin örnek ilçesi yapmak istediğini söyledi ve projelerini anlattı.

İYİ PARTİ İL BAŞKANINI ZİYARET ETTİ.
Kocaeli’de geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen iş insanı Yalçın Eldoğan, geçtiğimiz günlerde İzmit Belediye Başkanlığına aday olacağını duyurdu. Sonrasında ise bir biri ardına kentin tanınmış isimleri ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Önceki gün ise İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur ve Başkan Yardımıcı Ali Karaca ile görüştü. Aday olacağını açıklamasıyla birlikte büyük ilgi gören Eldoğan ziyarette hayata geçirmeyi düşündüğü projeleri aktardı.

SOSYAL KONUT PROJESİ
Eldoğan, belediye başkanlığı vizyonu ve yeni dönemde hayata geçirmeyi planladığı projelerinin detaylarını da paylaştı. Bu toplantının öne çıkan konularından biri de Eldoğan’ın “Sosyal Konut Projesi” oldu. Vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunmayı hedefleyen bu proje, 2005-2008 yılları arasında 15 bin nüfusa sahip Uzunçiftlik belde belediyesiyle gerçekleştirilmiş bir uygulamaya dayanıyor.

EV SAHİBİ OLANA KADAR KALABİLECEKLER
Eldoğan’ın, İzmit için en çok önem verdiği ve öne çıkardığı bir diğer proje ise belediye lojmanları oldu. Mülkiyeti belediyeye ait olacak bu lojmanlarda, ev sahibi olma ihtimali olmayan ailelerin oturması planlanıyor. Bu aileler, sadece elektrik ve su parasını ödeyerek ev sahibi olana kadar lojmanlarda kalabilecekler. Türkiye’de ve özellikle İzmit’te ilk defa gerçekleştirilmesi düşünülen sosyal konut projesi’de büyük dikkat çekiyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇÖZÜMLER
İyi Parti İl Başkanlığında samimi ve olumlu bir atmosferde gerçekleşen görüşmede, kentsel dönüşüm ve depreme dayanıklı yapılarla ilgili projeler de ele alındı. İzmit’in deprem hattında yer alması nedeniyle, Eldoğan bu konularda da etkili ve sürdürülebilir çözümler sunmayı planladığını dile getirdi.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş