DEVA Kartepe 8 Mart’ta emekçi kadınların gününü kutladılar

158864059-226923982500317-6427955028694110119-n-1615289460

DEVA Partisi Kartepe İlçe Teşkilatı, emekçi kadınları unutmadı. İlçe Başkanı Emre Erhan beraberinde ilçe yöneticileri ile birlikte ilçedeki emekçi kadınları ve Kartepe’de sadece 4 tane bulunan kadın muhtarları ziyaret ederek Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı

.

Uzunbey Mahalle Muhtarı Nuran Öztürk, Ataşehir Mahalle Muhtarı Sibel Demirsoy, Ataevler Mahalle Muhtarı Neslihan Serim ve Uzuntarla Mahalle Muhtarı Nimet Karagöz’ü muhtarlık binasında ziyaret eden DEVA Partisi Kartepe İlçe Başkanı Emre Erhan ve ilçe yöneticileri, 32 mahallesi bulunan Kartepe’nin sadece 4 tane kadın muhtarları olarak verdikleri emek ve gösterdikleri mücadele için teşekkür ettiler, verdikleri çiçekle Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladılar.

DEVA Partisi Kartepe İlçe Başkanı Emre Erhan ve yönetimi, kadın muhtarları ziyaretlerinin ardından ilçe genelinde emekçi kadınları da ziyaret ederek onlarla sohbet edip sorunlarını dinlediler, onların nezdinde tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladılar. Eğitimden sağlığa, siyasal yaşamdan iş yaşamına kadar pek çok alanda kadınlarımız hâlâ çeşitli problemlerle karşılaşabilmektedir diyen Erhan, “Hayatın temel işlevlerinde kadınlar daha çok role ve sorumluluğa sahip olmalarına rağmen ne yazık ki tüm toplumlarda ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel ve ilişkilerde erkekler egemen olmuş, kadınlar toplumsal yaşamda hakları olan yeri alamamışlardır. 8 Mart, bütün dünya için çok önemli bir tarihtir, bu eşitsizliğin ortadan kaldırılması yönünde büyük bir mücadelenin başlangıcıdır” dedi.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş