Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ford Otosan’a da sahip çıktık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ford Otosan'a da sahip çıktık2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki  Ford Otosan’ın Yeniköy Fabrikası’nın açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki  Ford Otosan’ın Yeniköy Fabrikası’nın açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Ford Otosan’ın 2014 yılında üretime başladığı bu tesis, Türkiye’nin otomotiv üretimindeki lider gücünü daha da denemek için önemli bir rol üstleniyor. Elektrikli aletler dahil olmak üzere çeşitli araç tiplerinin üretileceği bu fabrikada, Türkiye’nin geleceğin otomotiv sektörünün yönetimini vizyonunu sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Üretime başlama heyecanını 2014’te başladığımız Ford otosanın açılışında bir aradayız. Ford otosanın Kocaeli fabrikaları Avrupa’nın en büyük ticari araç üretim tesisi haline geldi. Yeniköy’ deki bu tesis geleceğin fabrikası olma unvanını hak ediyor. Hem içten yanmalı hem de elektrikli araç üretme özelliğiyle öne çıkıyor. Avrupa’nın en çok satan transit custom’ın yanı sıra, yeniliklere öncülük eden otosan Türk otomotiv sanayine öncülük ediyor. Ford otosanın yaptığı her yatırımı destekledik. Otomotiv üretiminde dünyada 15. Sıradan 5. Sıraya yükselmiş olmamız doğru istikamette olduğumuzu gösteriyor. Elde ettiğimiz ihracat gücünü korumakta kararlıyız. Tüm dünyada ve ülkemizde elektrikli araçlara olan ilgi artıyor. Amaç elektrikli araç ve batarya üretiminde dünyada oyuncularından biri haline getirmektir. Geleceğin yenilikçi teknolojilerine yaptığı yatırımlarla yoluna devam ettiğini ispatlıyor. Bu güzel fabrikanın ülkemize kazandırılmasında etkisi olan herkesi kutluyorum.
Pek çok ülkede enflasyon oranları son 60 70 yılın en çok seviyelerine ulaştı. 14 milyon insanımızı etkileyen asrın felaketi 6 Şubat depremlerinde 50 binin üzerinde vatandaşımızı kaybettik. Belirlediğimiz hedeflerimizden vazgeçmedik. Uyguladığımız soğukkanlı politikalarla ülkemizi çözümlerde anahtar konuma getirdik. Aynı onurlu duruşu devam ettireceğiz. Yaşanan sıkıntılarımızın yanı sıra insanımızın refah seviyesinde düşük gelirli kesimlerin hep yanında yer aldık. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı yıllık programını kamuoyu ve milletimizin takdirine sunduk. Dönem sonunda işsizliği yüzde 7.5 seviyelerine indirmeyi ön görüyoruz. Enflasyonu tek haneli rakamlara indirmek en önemli hedefimizdir. Ayakta kalarak geride bıraktığınız her fırtına size eşsiz tecrübeler kazandırır. Yeni açılışını yaptığımız Ford Otosan fabrikasının tekrar hayırlı olmasını diliyor, tüm emekçi kardeşlerimi tebrik ediyorum” dedi.
Facebook Yorum

Haberi Paylaş