CHP Kartepe’den Saadet Kartepe’ye ziyaret Merttürk, merhum Erbakan’ın sözleri ile selamladı

CHP Kartepe'den Saadet Kartepe'ye ziyare1

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kartepe İlçe Başkanlığı, Saadet Partisi (SP) Kartepe İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Samimi ortamda gerçekleşen ziyarette, yaklaşan yerel seçimler ile ilgili sıcak bir sohbet gerçekleşti.

31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimlere 2,5 ay gibi bir süre kaldı. Nilay Merttürk’ün Kartepe Belediye Başkan Adaylığının ilan edilmesinin ardından seçim startını veren CHP Kartepe İlçe Örgütü, saha çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini de sürdüren CHP Kartepe İlçe Başkanlığı, bu ziyaretler kapsamında Saadet Partisi (SP) Kartepe İlçe Teşkilatı’nı ziyaret  etti.

CHP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Bayrak, CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Nilay Merttürk ve ilçe yöneticileri Kıvanç Özarslan, İsmail Akbal, Turgut Uygun, Seyhan Çevik, Feza Asan, Murat Yılmaz ve Funda Sesli’yi ilçe binasında ağırlayan Saadet Partisi (SP) Kartepe İlçe Başkanı İbrahim Ethem Akbuğa ve yönetimi ziyaretlerinden ötürü CHP heyetine teşekkür ederken, CHP heyeti de Akbuğa ve yönetimine misafirperverlikleri için teşekkür etti. Samimi ortamda dostane bir atmosferde gerçekleşen ziyarette karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca geçtiğimiz yıl vefat eden CHP Kartepe İlçe Yöneticisi Özkan Topuz ve Saadet Partisi Kartepe İlçe Yöneticisi Hayrettin Çolak ve SP Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in de anıldığı ziyarette her iki ilçe başkanı ve Merttürk rahmet dileklerini bir kez daha ifade ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Saadet Partisi (SP) Kartepe İlçe Başkanı İbrahim Ethem Akbuğa; “Ziyaretiniz bizleri çok onure etti. Bugün sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. 14 ve 28 Mayıs genel seçimlerinde Millet İttifakı ortakları olarak Kartepe’de güzel bir çalışma yürüttük. 31 Mart için genel merkezlerimiz nasıl bir karar alır bilemiyorum. Birlikte hareket etmeye karar verirlerse yine aynı şekilde güzel çalışmalara imza atacağımızı düşünüyorum. Ama ayrı ayrı hareket etmeye karar verirlerse kendi çalışmalarımızı da yürütüyoruz. Nilay başkanıma çıktığı yolda başarılar diliyorum. Kartepemiz için hayırlısı ne ise o olsun inşallah” dedi.

Akbuğa’nın ardından sözü alan CHP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Bayrak, “Genel seçimlerde Kartepe’de oldukça uyumlu, güzel çalışmalar yaptık. Birlikte güzel bir yol yürüdük. Bu süreçte samimi, güzel dostluklar da kurduğumuzu düşünüyorum. İnşallah bu güzel ortamımız devam eder ve yerel seçimlerde de birlikte yol yürümeye devam ederiz. Sonuçta hepimizin ortak amacı Kartepe. Nazik misafirperverliğiniz için tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyarette son olarak konuşan CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Nilay Merttürk, “Biz burada bir aileyiz ve tüm yüreğimle sizleri ailemi canı gönülden selamlıyorum. Belki yerel seçimlerde ayrı kulvarlarda olacağız bilemiyorum ama şunu bilmenizi isterim ki ben sizden gayrı yol yürümek istemem. Çünkü birbirimize genel seçimler esnasında verdiğimiz destek ve samimiyet, bu duyguyu aşıladı. Bu çok kıymetli bir şey. O güzel bakışlarınıza, insanlığınıza, yüreğinize, verdiğiniz desteğe teşekkür ediyorum. Ne olursa olsun gönüllerimiz bir biliyorum. Hiçbir yerde birbirimiz hakkında kötü konuşmuyorsak en güzel desteğin de bu olacağını biliyorum. Bugün buraya sohbet etmek için, dostane muhabbet etmek için geldim. Sizlerin fikri benim için oldukça kıymetli. Biz taşı taşın üzerine koyan herkesten Allah razı olsun diyoruz elbette ancak iddiamız, adaylığımız o gönül belediyeciliği nasıl yapılırı ortaya koymak. Yola çıkarken hepinizden helallik istiyorum. Benden yana bir şey varsa da helal olsun sizlere. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Bizi ağırladığınız için tekrar teşekkür ediyor ve merhum Erbakan Hoca’nın; “haksız bir davada zirve olmaktansa, hak davasında zerre olmasını tercih edenlere bin selam olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorum

Haberi Paylaş