CHP Kartepe İlçe Başkanlığı Gazilerle İlgili Mesaj Yayınladı

CHP Kartepe İlçe Başkanlığı Gazilerle İlgili Mesaj Yayınladı

Başkan Bayrak; “En büyük destanların kahramanları gazilerimiz, yolumuza ışık tutan yol göstericileridir”

CHP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Bayrak 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Bayrak mesajında; “Dünya tarihindeki en büyük destanların kahramanları olan şehitlerimiz ve gazilerimiz dün olduğu gibi bugün de yolumuza ışık tutan en önemli yol göstericileridir” dedi.

CHP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Bayrak mesajında şunları ifade etti;

“Tüm zaferlerimizde, ülkemizin birlik ve beraberliğinde canlarını hiçe sayan şehit ve gazilerimizin emeği büyüktür. Giriştikleri mücadelenin sonuçlarını bilmelerine rağmen ülkemizin güvenliği söz konusu olduğunda Yurdumuzun topraklarını korumak ve savunmak için, üstün bir cesaret örneği göstererek, en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen, şehit ve gazilerimiz her zaman onur ve gurur kaynağımız olmuşlardır. Dünya tarihindeki en büyük destanların kahramanları olan şehitlerimiz ve gazilerimiz dün olduğu gibi bugün de yolumuza ışık tutan en önemli yol göstericileridir.

Şehitler ve gazilerimiz için bugüne kadar yapılanların onların feda ettiklerinin yerini alması mümkün değildir. Vatan sevgisiyle, kahramanlığın ve fedakârlığın sembolleri olan, kendileriyle gurur ve onur duyduğumuz şehitlerimizle gazilerimize sahip çıkmak ne kadar görevimizse hak ettikleri şekilde yaşam haklarına sahip olmaları adına gereken bütün mücadeleyi vermek, sosyal ve ekonomik durumlarının yeniden gözden geçirmek, ailelerine sahip çıkmakta o kadar görevimiz olmalıdır.

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” ünvanı ve “Mareşal Rütbesi” ünvanının verilişinin 102. Yıl dönümündeyiz. Bağımsızlığımızı her şeyin üstünde tutarak, yaşamlarından vazgeçmeyi göze alacak kadar yüreklilik ve kararlılıkla bu topraklarda Gazilik mertebesine ulaşan tüm gazilerimize minnet ve şükran borçluyuz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan sevgisinin sembolleri olan şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ded

 

Facebook Yorum

Haberi Paylaş